گام های ثبت شرکت در کرج

فروردین, 1396 مقالات

گام های ثبت شرکت  در کرج

اولین گام ثبت شرکت در کرج این است که یک شریک خوب پیدا کنید. مسولیت و وظیفه هر سرمایه گذار در شرکت محدود و به اندازه میزان سرمایه اوست.

حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در کرج 2 نفر و در شرکت های سهامی خاص ۳ نفر است. همچنین حق رای هر کسی به اندازه میزان سرمایه او در شرکت است. پس به فکر یک شریک خوب باشید.

در گام دوم به سراغ سامانه اینترنتی ثبت شرکت در کرج بروید و در قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت در کرج ، فرمی را مشاهده خواهید کرد که باید آن را تکمیل کنید. کلیه اطالعات و مشخصات مربوط به خودتان و هر متقاضی دیگر در این فرم باید نوشته شود.

در مرحله بعد باید نام و نوع شخص حقوقی شرکت را انتخاب کنید و سپس در فرم وارد کنید. شما مجاز به انتخاب ۵ نام برای  شرکت خود می باشید که از بین آنها نامی که تکراری نباشد یا اینکه مربوط به سازمان یا اداره دولتی نمیباشد انتخاب و به شما یک کد رهگیری داده میشود.

در گام چهارم باید مدت زمان و نوع فعالیت مشخص شود. مثال فعالیت از نوع آموزشی و پژوهشی یا علمی و مدت زمان هم به  صورت محدود یا نامحدود انتخاب میشود. همچنین برای برخی از فعالیت ها نیاز به کسب مجوز می باشد.

در مرحله پنجم بایستی نشانی و محلی را که برای شرکت در نظر گرفتها ید وارد کنید و اگر مکانی مشخص وجود نداشته باشد.شما می توانید آدرس منزل، شماره تماس و کد پستی خود را وارد کرده تا مدارک مربوط به ثبت شرکت در منزل تحویل داده شود.

در گام ششم باید میزان مبلغ در نظر گرفته شده برای سرمایه اولیه شرکت در قسمت «سرمایه شخص حقوقی» مشخص شود  که در شرکت های محدود از 110هزار تومان شروع می شود و با توجه به اعتبار شرکت مبالغ بیشتری را در نظر میگیرند.

در مرحله هفتم باید اسامی تمام شرکای خود را در فرم پیش روی خود وارد کنید. مشخصات کامل از جمله اطالعات  شناسنامها ی، همچنین آدرس پستی و شماره تماس باید ثبت شود. اگر تعداد این افراد بیش از510  نفر باشد بایستی فرم  مخصوصی که در سایت گذاشته شده را دریافت و مشخصات را وارد کنید.

در گام هشتم باید میزان سهام هر یک از شرکا مشخص شود که نوع سهام میتواند به صورت نقدی و غیر نقدی ثبت گردد.همچنین نوع سمت آن ها نیز در این مرحله مشخص و وارد میشود.

در مرحله نهم با انتخاب تعداد شعبه های در نظر گرفته شده و همچنین مکان آن ها، در فرم مربوطه وارد که این کار را می توان  به بعد از مشورت با شرکا نیز انجام داد. بعد از این کار تعیین سال مالی شرکت و تکمیل صورت جلسه ضرورت دارد.

در مرحله دهم تعیین اساسنامه شرکت مد نظر است که در این باره فرم مربوط به اساسنامه در اختیار شما قرار می گیرد. با  تکمیل این فرم و همچنین در صورت تمایل می توانید قوانین خاص شرکت خود را وارد کنید و بعد از اینکه آن را برابر با اصل  کردید در سایت ثبت شرکت در کرج آن را بارگذاری کنید. با این کار10 درصد کار شما به اتمام رسیده است.

سپس باید منتظر  اداره ثبت شرکت ها بمانید تا از شما مدارک را درخواست کنند.در اقدام آخر شما باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید که این کار بعد از تایید تمام مراحل و دریافت شماره ثبت انجام میگیرد.

اصل این آگهی الزم و ضروری است. پس در حفظ آن بکوشید. در آگهی باید نام و نوع شرکت ثبت شود که پس از درج آگهی شما می توانید کار خود را به طور رسمی آغاز کنید.

پرسش هایی در خصوص ثبت شرکت در کرج

به چه کسانی اجازه ثبت شرکت در کرج داده می شود؟

همان طور که می دانید هر کشور ویژگی های خاص خود را دارد و باید طبق همان قوانین در کشور فعالیت کرد. در ایران نیز قوانین خاصی وجود دارد که باید طبق آن دست به هر کاری زد.

در ایران برای احداث و ثبت شرکت باید تابع قوانین خاصی  بود. به همین منظور اجازه ثبت شرکت در ایران بر اساس شرایطی به افراد داده می شود که در زیر آمده است:

• تمام افراد حقیقی و حقوقی میتوانند در ایران به ثبت شرکت اقدام نمایند که البته این افراد می توانند خارجی یا ایرانی
باشند.

• اگر فردی دارای سو پیشینه باشد مانعی برای ثبت شرکت سر راه خود نمی بیند؛ اما این فرد نمی تواند بعد از ثبت شرکت در کرج در میان اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و یا بازرس باشد.

• افراد غیر ایرانی می توانند به راحتی بدون شریک ایرانی در ایران شرکت ثبت کنند و مالکیت صد در صدی این شرکت را بر عهده بگیرند.

• اگر چند شرکت بخواهند با هم شرکتی مستقل احداث کنند می توانند این کار را بدون وجود اشخاص حقیقی انجام دهند. به منظور ایجاد اشتغال سعی شده این روند در ایران بسیار راحت طی شود.

بعد از ثبت شرکت در کرج چه مدارکی برایمان ارسال میشود؟

زمانی که شما مدارک الزم ثبت شرکت در کرج را به مرکز مربوطه تقدیم نمودید، مراحل ثبت شرکت شما از سر گرفته میشود.
بنابراین شما در صورتی صاحب یک شرکت خواهید شد که پس از طی این امور مدارکی را دریافت نمایید که البته برای  شرکت های با مسوولیت محدود و شرکت های سهامی خاص این مدارک کمی تفاوت دارند.

این مدارک در زیر جمع آوری  شده اند:

• مدارکی که پس از ثبت شرکت در کرج با مسوولیت محدود ارسال می شود:

تقاضانامه و شرکت نامه ممهور به مهر اداره ثبت، آگهی تاسیس، روزنامه رسمی و درج سایت رسمی روزنامه رسمی، پلمپ دفاتر و مهر

• پس از ثبت شرکت در کرج به صورت سهامی خاص مدارک زیر برایتان ارسال میگردد:

اظهارنامه و اساسنامه، آگهی تاسیس، روزنامه رسمی و درج سایت رسمی روزنامه رسمی، پلمپ دفاتر و مهر بدین صورت اگر مواردی از موارد باال برای شما ارسال نشده است با نهاد مربوطه تماس گرفته و کاستی ها را جویا شوید.

موسسه حقوقی درسا با کادری مجرب فرآیند ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج را با کمترین زمان برای شما انجام خواهد داد