چگونگی ثبت برند در کرج

اسفند, 1395 مقالات

چگونگی ثبت برند در کرج

با خواندن این  مقاله با روش های ثبت برند در کرج و نحوه ی انجام آن آشنا خواهید شد:

علائم تجاری قدمت 4000 ساله در مصر باستان دارند. همچنین صنعتگران چینی حدود 2000 سال پیش علائم خاص خود را بعنوان علائم تجاری، داخل یک نیم دایره (و بعدها ربع) بر پشت ظرف چینی ساخته شده حک می کردند.

با پیشرفت تجارت بین کشورها و اقوام مختلف در قرن 12 نشانه های تجاری به تدریج بر روی کالاها و اسناد تجاری نیز نقش بستند و در سال 1363 میلادی به دستور شاه ادوارد سوم (پادشاه انگلستان) استفاده از علائم تجاری برای برخی از تجار و صنعتگران اجباری گردید.

ثبت برند در کرج و استان البرز

در حال  حاضر مهمترین دغدغه صاحبان تجارت،شناخته شدن در بازارهای تجاری می باشد زیرا این امر برای تجارت اهمیت فراوانی دارد به عبارتی دیگر در پی شناخته شدن محصولات فروش آن نیز بیشتر می شود و محصولات یا خدمات یک شرکت در نظر مشتریان خاص می شود.

حال می دانید که یک برند چه ویژگی هایی دارد،به یک محصول ارزش و اعتبار می بخشد. مهم نیست که چه محصولی ارائه می شود همین که برندی شناخته شده باشد و طرفداران خود را در بازار داشته باشد قطعا با فروش قابل توجهی مواجه می شود.

ثبت برند و نام تجاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی کاملا اختیاری است. بلکه و باید تولید کننده کالا و خدمات خود باید به این نتیجه برسد که حفظ علامت مخصوص و منحصر به فرد اسباب شهرت و یگانگی منحصر به فرد بودن محصولات او را درپی دارد و موجب تمایز و شاخص بودن  کالا ها و خدمات از هم می شود.

به نظر می رسد اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که در بخش های  مختلف اقتصادی همچون تولید،بازرگانی داخلی و خارجی و نظایر آنها فعالیت می نمایند زمانی به این نتیجه می رسند که علامت و برند مخصوص خود را به ثبت برسانند که به سطح مطلوب و مناسبی را ی از کیفیت و حسن سابقه رسیده باشند تا ضمن پیش برد آن از سو استفاده های احتمالی دیگران پیشگیری شود.

همه چیز درباره ثبت برند

در این متن درباره برند  توضیح داده می شود تا اشخاص حقیقی و حقوقی قبل از ثبت برند درباره آن اطلاعات مناسبی داشته باشند به عبارتی دیگر  نوعی علامت می باشد که در بازار تجاری کاربرد فراوان و موثری دارد.

برند (علامت تجاری) نوعی نشانه می باشد که ترکیبی از طرح, نام , رنگ , شکل و …می باشد به طوری که برخی دیگر به صورت نوشتاری می باشد و برخی دیگر ترکیبی از طرح و نوشته می باشد اما در هر صورت بایستی برندی استفاده شود که از نظر قوانین اداره مالکیت صنعتی قابل قبول باشد  و بعد از ارسال طرح اولیه علامت به این اداره برند مورد تایید قرار بگیرد.

همچنین بعد از تایید بر روی محصولات شرکت درج شود البته برخی از ادارات و شرکت ها علامت خود را به وسیله خدماتی که ارائه می نمایند به مخاطب یا مصرف کننده خویش نشان می دهند و مصرف کننده با استفاده از کیفیت خدمات و نوع کالا علامت شرکت مورد نظر را در ذهن خویش حک می کند.

برند یک سند معتبر برای یک شرکت می باشد که البته دارای مزایای بسیاری نیز است، برای ثبت برند درکرج و سایر نقاط  و کسب آگاهی قبل از اقدام به ثبت برند بایستی به کارشناسان این حوزه مراجعه شود.

ثبت برند (علامت تجاری) در اکثر رشته ها و  مشاغل مختلف در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات انجام می شود, شرکتی که بر روی محصولات خود برند داشته باشد توسط همین امر در بازار تجاری شاخته می شود و در فروش محصولات تاثیر زیادی دارد.

ثبت برند در کرج (علامت تجاری ):

الف – مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی:

1- رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی

2-رونوشت پروانه کسب

3-تصویر لوگوی طراحی شده در ابعاد 10*10

4-رونوشت از کارت بازرگانی در صورتی که علامت تجاری لاتین باشد

ب-مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی :

1-تصویر مدارک شرکت

2- تصویر روزنامه رسمی ثبت شرکت وتغییرات شرکت

3- تصویر مجوزهای مرتبط

4-مدارک اشتغال به کار رئیس هیات مدیره یا مدیر عامل

5-اخذ کارت بازرگانی در صورت لزوم

6-رونوشت مدارک مدیر عامل

7-تصویری ازعلامت مورد نظر

زمان لازم جهت ثبت برند در کرج (علامت تجاری ):

پس از ثبت نام سامانه ایی اولیه و بارگذاری اطلاعات و مدارک ،هر تقاضا در کارتابل یکی از کارشناسان اداره مالکیت های صنعتی قرارمی گیرد و تقاضا در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت . از لحظه بررسی تا حصول نتیجه مبنی بر رد یا تایید کارشناسی مهلت 45 روزه قابل تصور است.

مراحل ثبت برند در کرج  و استان البرز :

1-انجام مشاوره های رایگان حضوری وتلفنی

2-بررسی اینکه آیا لوگوی  علامت شما تا چه میزان امکان ثبت را داراست

3-بررسی مدارک و مشاوره در خصوص تکمیل سریعتر مدارک مربوطه

4-اخذ استعلامات اولیه در خصوص ثبت برند در صورت نیاز

5-عقد قرار داد و امضا وکالتنامه از سوی شما و کیل مجرب دادگستری

پس از اظهار نظر کارشناس مربوط به تایید یا رد ثبت برند (مقصود از تایید پرونده به معنای اینست که علامت شما با علائم ثبت شده در تعارض و تشابه نیست و موانع قانونی نظیر تکرار و … راندارد ) مراحل زیر را در اخذ برند تجاری در پیش خواهیم داشت:

1-درصورت تایید برند:

الف- چاپ لوگوی برند تایید شده در روزنامه رسمی که مجتمع ثبت شرکت ایلیا نیابتا از سوی شما موکلین گرامی پرداخت می نماید.

ب- طی شدن مهلت 30 روزه از تاریخ ثبت در روزنامه رسمی به منظور وصول هرگونه اعتراض از سوی اشخاصی که خود را ذی نفع بدانند و ادعایی نسبت به علامت شما دارد.

ج- در این مرحله با عدم وصول هرگونه اعتراض ، آگهی دوم توسط اداره مالکیت های صنعتی به تقاضای وکیل صادر می گردد.

د- پس از صدور آگهی دوم در اداره مالکیت های صنعتی ،بار دیگر آگهی در روزنامه رسمی به چاپ خواهد رسید (با هزینه موکل) و در این مرحله تقریبا تشریفات قانونی ثبت برند به پایان رسیده است.

و- تنظیم گواهینامه ثبت علامت و تقدیم آن به وکلای مجتمع ثبتی ایلیا که به وکالت از طرف شما صورت میگیرد .

این مرحله پایانی ثبت برند و علامت تجاری خواهد بود.

2- در صورت رد برند:

الف- نقص مدارک ارسالی در پرونده و امکان اصلاح آن تا یک ماه از تاریخ ابلاغ

ب- رد کامل پرونده ثبت برند بنا به تشابه و یا نقص فاحش مدارک و یا اینکه در مهلت تعیین شده برای رفع نقص اقدامی به عمل نیامده باشد.

موسسه حقوقی و ثبتی درسا راهکارهای مفید و موثری را در خصوص ثبت برند در کرج و ثبت شرکت در کرج ارائه می کند.