وب سایت چیست؟

بهمن, 1395 برندینگ, ساخت وب سایت, مقالات

وبسایت, مجموعه ی از صفحات مرتبط به یکدیگر است که انبوهی از اطلاعات را در قالب متن، تصویر، صدا، و فیلم در اختیار بیننده قرار می دهد.

● چه کسانی می توانند وب سایت داشته باشند؟

تمام اشخاص و سازمانها می توانند وب سایت داشته باشند. به جرات می توان گفت که سریعترین و بهترین راه معرفی فعالیتها، محصولات، و شرکتها سایت است. در واقع وب سایت در وحله اول نقش کاتالوگی اینترنتی را برای شما بازی می کند که به راحتی قابلیت توسعه به فروشگاه الکترونیکی را داراست.

●مزایای وب سایت :

با داشتن یک سایت میتوان کلیه اطلاعات مربوط به یک سازمان، مانند بیوگرافی، حوزه فعالیت و محصولات را در قالب یک کاتالوگ جامع ایجاد کرد، با این تفاوت که بر خلاف کاتالوگ های عادی نیازی به چاپ و توزیع این کاتالوگ نخواهد بود و به سهولت و در کمترین زمان برای کلیه افرادی که به اینترنت متصل هستند، قابل دسترس خواهد بود.

در ضمن افراد با دیدن وب سایت و در صورت نیاز برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند از طریق اینترنت و با ارسال نامه با سازمان ارتباط برقرار کنند.

● مراحل ایجاد یک وب سایت چیست؟

برای اینکه یک سایت داشته باشید، ابتدا باید برای سایت خود نامی انحصاری به ثبت برسانید که اصطلاحا دامنه ( Domain ) نامیده میشود. سپس باید برای سایت خود فضایی در اینترنت اجاره کنید، و نهایتا باید نسبت به طراحی صفحات سایت خود اقدام کنید.

امروزه درخواست طراحی یک وب سایت با آگاهی کامل نسبت به مزایا و محاسن اینترنت به عنوان یک رسانه قدرتمند در ارائه پیامها، توسط شرکتها و مؤسسات صورت می پذیرد.

قطعاً شما نیز درصدد ایجاد و یا به روز نمودن وب سایت خود هستید.

● محتوای وب سایت چطور آماده می شود؟

بسیار مناسب خواهد بود اگر متن های سایت یا CD را شما به قلم خودتان نوشته و در اختیار ما قرار دهید، گرچه ایجاد و بررسی ساختار و محتوا و به کار گیری عناصر گرافیکی مورد نظر شما را در طراحی سایت از مهمترین نکات مورد توجه ماست که در تهیه آنها یاریگر شما هستیم.

به هر حال لازم است قانون احترام به حقوق نویسنده را در مطالب و عکس هایی که در اختیار ما قرار می دهید رعایت کنید تا دچار مشکلات حقوقی و تبعات بعدی آن نشوید.