بهمن, 1398 دسته‌بندی نشده

مشاوره مالی چه کاری انجام میدهد؟

مشاور مالی خوب مانند مکانیک خوب میباشد. به احتمال زیاد در طول زندگی خود به مشاوره مالی احتیاج خواهید داشت، و ممکن است کمک کند مقدار بزرگی از پول خود را از دست ندهید. اغلب اوقات بسیاری از افراد نمیدانند چطور یک مشاور مالی خوب را پیدا کنند. و آنجایی بحث مشاور مالی پیچیده میشود که در صنایع مختلف مشاوران گوناگونی پیدا میشوند از قبیل؛ مشاوره برنامه ریزی مالی، مدیریت پول، مدیریت سرمایه، برنامه ریزی بازنشستگی و غیره. صرف نظر از عنوان آنها، هدف ما در این مقاله این است که اطلاعات لازم برای یافتن مشاور خوب را در اختیار شما بگذاریم، که اگر بدنبال مشاور مالی خوب هستید بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید.

برنامه ریز، مدیر، مشاور – تفاوت در چیست؟

مشاور مالی تخصصهای گوناگونی دارد، اما به طور کل مشاور مالی به شما کمک میکند که شما پول خود را در جایی سرمایه گذاری کنید که به اهداف مالی خود برسید. این اهداف میتوانند بازنشستگی، کمتر کردن تعهدات مالیاتی، بودجه بندی، کاهش بدهی یا افزایش درآمد باشد. همچنین در کنار کمک کردن به شما برای رسیدن به اهداف مالی، یک مشاور مالی میبایست به شما کمک کند تا درک بیشتری در مورد استراتژیهای تصمیمات سرمایه گذاری کسب کنید.

تصویر کلی مالی

در حالی که بعضی از مشاوران مالی به طور اختصاصی در مشاوره سرمایه گذاری در بازار بورس تمرکز دارند، بسیاری از مشاوران تخصصشان در سایر حوزه های مشاوره مالی میباشد، به طور مثال مشاوره سرمایه گذاری در مسکن، بیمه، کاهش بدهی، یا برنامه ریزی مالیاتی.

بیشتر مشاوران مالی در یک یا بیشتر از این حوزه ها تخصص دارند، و وسعت سرویسهای هر مشاور متفاوت است. هر مشتری منحصر به فرد است و اولویتهای متفاوتی دارد، بنابراین مطمئن شوید مشاور شما در حوزه مورد نیاز شما تخصص کافی را دارا می باشد.

  گشتن به دنبال فرصتها

جدا از مشاوره در سرمایه گذاری ها یک مشار مالی میتواند مقدار زیادی از هزینه های شما را بکاهد، و قادر است در زمینه مالیات و یا برنامه ریزی فرصتهایی را بیابد که شما نمیدانستید.

آیا به مشاوره مالی نیاز دارم؟

در مشاورین تهران و شرکا خیلی از مشتریان ما دانش بالای مالی برای سرمایه گزاری را دارا میباشند. اما بیشتر آنها بر اساس تجربه ارزش مشاور مالی تخصصی را خوب می دانند، و بعضا برخی از آنها ترجیح می دهند زمان خود را در کارهای دیگر کسب و کارشان صرف کنند. یک مشاور مالی خوب به شما این امکان را می دهد تا از اشتباهات جلوگیری کنید، فرصتها را بیابید، در زمان استرس کمک کند تا بر اساس برنامه پیش بروید، و ریسک در زمینه مالیات و دیگر زمینه ها را به صورت هوشمندانه مدیریت کنید که در نتیجه به دارایی های خود بیافزایید.