2634450133(98+)
2634205132(98+)

مراحل ثبت شرکت در کرج

۲
خرداد
1981 بازدید
بدون دیدگاه
در این مقاله اطلاعات کافی و مورد نیاز شما جهت ثبت شرکت در کرج

در این مقاله اطلاعات کافی و مورد نیاز شما جهت ثبت شرکت در کرج را در اختیار شما قرار می دهیم تا با خیالی آسوده در راه ثبت شرکت در کرج قدم بردارید

مشاورین درسا ثبت حامی شما در  مسیر ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج هستند

روش و مراحل ثبت شرکت در کرج با مسئولیت محدود

۱٫      پس از تکمیل دو برگ تقاضانامه و دو برگ شرکت نامه (مطابق نمونه ضمیمه ) و تهیه دو جلد اساسنامه وامضای ذیل تمام اوراق توسط تمام شرکا، جهت پرداخت هزینه تعیین نام پس از اخذ فیش به بانک های معین مراجعه وفیش پرداختی را به واحد حسابداری اداره ثبت شرکتها ارائه واحد مزبور نسبت به ممهور نمودن برگ اظهار نامه اقدام می نماید.

۲٫      چند نام باتوجه به اینکه : ۱- نام خارجی نباشد  ۲-سابقه ثبت نداشته باشد ۳- دارای معنا و مفهوم باشد  ۴- با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد انتخاب و به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکت ها مراجعه و مسئول مربوطه با بررسی نامهای ارائه شده نسبت به انتخاب و تعیین نام اقدام و نام تعیین شده را در روی برگ اظهار نامه قید می نماید و سپس اخذ موافقت از مسئولین اداره ثبت شرکت ها در خصوص نام تعیین شده بعمل آید و این نام باید در واحد تعیین نام ثبت دفتر شود.

۳٫      مدارک را با توجه به مواردی که ذکر شد ( ۲برگ تقاضانامه -۲برگ شرکت نامه-۲ جلد اساسنامه-  فتوکپی شناسنامه کلیه شرکا- ارائه مجوز در صورت نیاز – ۲نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین- ۲نسخه صورتجلسه هیات مدیره ) تحویل قسمت پذیرش مدارک اداره ثبت شرکتها داده و رسید دربافت شود و با عنایت به تاریخ تعیین شده برای اعلام نتیجه در روز موعد به (احدی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت ) به باجه اعلام نتیجه اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایند.

۴٫      در صورتی که کارشناس اداره ثبت شرکت ها ایرادی یا نقصی در مدارک ابرازی مشاهده ننماید نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام و پیش نویس مربوطه پس از تایید مسئولین اداره ثبت شرکت ها تایپ و در روز مراجعه تحویل متقاضی داده می شود. متقاضی بایستی به بانک مراجعه و نسبت به پرداخت حق الثبت که در ذیل اظهار نامه مبلغ آن قید شده اقدام نماید.

درسا ثبت در کمترین زمان ثبت شرکت در کرج را برای شما انجام می دهد.

۵٫      پس از پرداخت مبلغ حق الثبت ، فیش مربوطه را به واحد حسابداری اداره ثبت شرکت ها ارائه و واحد مربوطه نسبت به ممهور نمودن ذیل برگ تقاضانامه و درج مبلغی پرداختی و تاریخ و شماره فیش اقدام می نماید.

۶٫      مدارک به واحد ثبت تاسیس و تغییرات اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و تعیین شمازه ثبت شرکت و درج بر روی اظهار نامه اقدام و در ذیل ثبت دفتر از شخص معرفی شده توسط شرکا(که خود از شرکا یا وکیل رسمی شرکت می باشد )با قید جمله “ثبت با سند برابر است ” امضا اخذ می نماید و سپس آگهی تایپ شده با امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها برد. یک نسخه از مدارک ضیط در پرونده شرکت شده و در بایگانی اداره ثبت شرکت ها نگهداری خواهد شد و یک نسخه دیگر از مدارک (تقاضانامه-شرکت نامه- اساسنامه –صورتجلسه مجمع عمومی موسس- صورتجلسه هیات مدیره ) ممهور به مهر اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شده و تحویل متقاضی می گردد.

موسسه حقوقی درسا آماده همکاری با شما در زمینه ثبت شرکت در کرج می باشد

۷٫      متقاضی مدارک مربوط به خود و پرونده تشکیل شده را به قسمت دبیرخانه اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی برده و پس از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور ، مسئول مربوطه نسبت به درج شماره ثبت دفتر و ممهور نمودن آگهی تایپ شده اقدام و پرونده تشکیل شده را ضبط و بقیه مدارک تحویل متقاضی می گردد.

۸٫      متقاضی پس از تحویل گرفتن مدارک مربوط به خود، نسخه دوم آگهی تاسیس را به واحد روابط عمومی مستقر در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی جهت درج در روزنامه کثیر الانتشار تحویل و نسخه اول آگهی تایپ شده تاسیس شرکت را به دفتر شرکت سهام روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در خیابان بهشت(خیابان جنوبی پارک شهر)جهت درج روزنامه رسمی(پس از پراخت حق الدرج که توسط مسئول مربوطه تعیین می گردد)تسلیم می نماید.

در صورتی که سوالی در زمینه ثبت شرکت در کرج با مسئولیت محدود  دارید که پاسخ آن را در متن فوق یافت نکردید می توانید با شماره های درسا تماس بگیرید، همکاران ما مشتاق به پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

نکات ثبت شرکت در کرج با مسئولیت محدود

۱- هیچگونه شرکتی با یک نفر به ثبت نخواهد رسید.

۲- شرکت با مسئولیت محدود لزومی به واریز سرمایه به نام شرکت ندارد.

۳- انتخاب مدیر عامل لزوما از میان اعضای هیأت مدیره نخواهد بود.

۴-چنانچه شرکت مسئولیت محدود دارای بیش از ۱۲ نفر عضو هیأت مدیره باشد، اعضا موظف به انتخاب و معرفی ۳ نفر از اعضاءی خارج از هیات مدیره به عنوان هیأت نظارت به اداره ثبت شرکت ها خواهند بود.

۵- اعضای هیات نظارت موظف به تشکیل حداقل یک جلسه  مجمع عمومی در سال می باشند.

نکات دیگر شرکت با مسئولیت محدود

۱- در ثبت شرکت در کرج با مسئولیت محدود، سرمایه به سهم‌الشرکه تقسیم شده، نه به سهام؛ همچنین در این شرکت، ورقه‌ای به نام سهم‌الشرکه صادر نمی‌شود.

۲- مسئولیت شرکا در مقابل دیون و قروض شرکت در حدود سهم الشرکه‌ای است که هر شریک سرمایه‌گذاری کرده است.

۳- سهم‌الشرکه به طور آزادانه قابل نقل و انتقال نخواهد بود.

۴- شرکت با مسئولیت محدود حداقل بین دو نفر تشکیل می‌شود.

شرکت با مسئولیت محدود گرچه شرکت سرمایه‌ است، اما شخصیت شرکا نیز در شرکت دخالت دارد و اغلب بین اشخاصی تشکیل می‌شود که با یکدیگر آشنا هستند.

موسسه حقوقی درسا برترین ها در عرصه حقوق را گردهم آورده تا شما مشتری گرامی با خیالی آسوده کارهای حقوقی خود را در تمام زمینه ها به ما بسپارید مشاورین درسا ثبت آماده ارائه خدمات به شما در زمینه ثبت شرکت در کرج و در دیگر زمینه های حقوقی می باشند. با درسا ثبت پیشتاز باشید و از رقبا پیشی بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *