2634450133(98+)
2634205132(98+)

ثبت شرکت خدماتی

۲۱
خرداد
1088 بازدید
بدون دیدگاه
اگر قصد ثبت شرکت خدماتی دارید اطلاعات کافی از مطالعه این متن را برداشت کنید

ثبت شرکت خدماتی

برای ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت اقتصادی ، گام نخستی که در این  راه باید بردارید ، ثبت شرکت می باشد . با تاسیس شرکت فعالیت خود را قانونی کنید .
برای ثبت کردن یک شرکت حداقل ۲ شریک لازم می باشد . اولین اقدام برای تاسیس شرکت ، انتخاب نام شرکت می باشد .شرکت ها در انواع مختلفی ثبت می شوند. شرکت هایی نظیر :
شرکت با مسئولیت محدود ،  شرکت سهامی خاص ، شرکت سهامی عام ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، نمایندگی خارجی ،  موسسات غیر تجاری ، شرکت دانش بنیان
حال قصد داریم شما را با شرکت خدماتی آشنا کنیم که اگر قصد تاسیس شرکت خدماتی دارید اطلاعات کافی از مطالعه این متن را برداشت کنید
همانطور که از نام شرکتهای خدماتی پیداست ، شرکتهایی هستند که حوزه اصلی فعالیت آنها ارائه خدمات می باشد که این خدمات خود به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از اموری از قبیل :
۱-حمل و نقل
۲- تعمیر و نگهداری ساختمان و ماشین آلات
۳-امور آشپزخانه و رستوران
۴- خدمات عمومی(نظیر نامه رسانی، تلفنچی، تنظیفات، نگهبانی، امور آبدارخانه، پیشخدمتی)
۵- نگهداری و خدمات فضای سبز
۶- چاپ و تکثیر
۷- امور بهره برداری از تاسیسات
این هفت نوع فعالیت ، اصلی ترین نوع فعالیتهای شرکتهای خدماتی را تشکیل می دهند که هر شرکت با توجه به حوزه فعالیت خود می تواند یک یا چند مورد از آنها را در اساسنامه شرکت خود قید کند.
ثبت شرکت خدماتی با هریک از موضوعات فوق الذکر به غیر از دو مورد بلامانع است که این دو مورد شامل موارد ۱ و ۶ می باشند، یعنی حمل و نقل ، چاپ و تکثیر،استفاده از این دو مورد در موضوع فعالیت شرکت، نیازمند اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد اما ۵ مورد دیگر برای به ثبت رسیدن مجوز خاصی نیاز ندارند.

گام اول:شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص را فراهم کنید

حداقل ۳ نفر عضو + ۲ نفر بازرس (بازرسین نباید از اعضا باشند )
حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰ تومان
پروسه زمانی ثبت = ۲۰ روز کاری
حداقل ۳۵ درصد سرمایه نقدا پرداخت شود.

گام دوم:مدارک ثبت  شرکت خدماتی سهامی خاص را تهیه کنید

کپی مدارک شناسایی : کارت ملی  – شناسنامه
اصل گواهی عدم سوء پیشینه
امضای اقرار نامه
مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل برای دریافت مجوز)

پروسه بالا برای تاسیس شرکت خدماتی به صورت سهامی خاص می باشد که قصد دارید شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود ثبت کنید باید پروسه زیر را انجام دهید.

شرایط ثبت شرکت خدماتی بامسئولیت محدود:

-وجود حداقل ۲ نفر عضو
-حداقل سرمایه۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
-تعهد با پرداخت کل سرمایه
مدارک تاسیس شرکت خدماتی با مسئولیت محدود:
-کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی)
-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
-امضای اقرارنامه
-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
پس از فراهم نمودن شرایط و مدارک فوق،نسبت به تهیه ی شرکتنامه(برای شرکت های مسئولیت محدود)،اظهارنامه شرکت،اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت اقدام نمایید.برای تاسیس یک شرکت خدماتی الزامی است تمامی تشریفات ذکر شده انجام شود.اجازه دهید کادر مجرب درسا ثبت ،با ارائه خدمات حرفه ای و کارآمد،شما را در تمامی مراحل تاسیس شرکت  یاری نمایند.

ثبت شرکت حمل و نقل :

شرکت های حمل و نقل خود به چند نوع تقسیم بندی می شوند که ثبت هریک از آنها مجوز خاص خود را نیاز دارد، به عنوان مثال حمل و نقل مسافر درون شهری نیازمند مجوز از اداره تاکسیرانی می باشد،هم چنین تاسیس شرکت حمل و نقل بار و حمل ونقل مسافر برون شهری، نیازمند اخذ مجوز از پایانه های باربری و مسافربری می باشد،لازم به ذکر است منظور از اخذ مجوز موافقت اصولی است که ارگان مربوطه به شخص حقیقی می دهد و موافقت خود را با تاسیس شرکت (شخص حقوقی) اعلام می نماید(نامه ی صادر شده از مرجع ذیصلاح خطاب به اداره ثبت شرکتها می باشد)

ثبت شرکت چاپ و تکثیر:

تاسیس شرکت چاپ نیازمند ارائه مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی می باشد اما واژه تکثیر به تنهایی مجوز خاصی را نیاز ندارد و مانند سایر موضوعات عمومی که نیازمند مجوز نیستند قابل ثبت است و فقط ذکر کلمه چاپ است که به اصلاح یک شرکت را مجوزی می کند،لازم به ذکر است در بحث ثبت شرکت منظور از مجوزی بودن شرکت همان موافقت اصولی از مرجع ذیصلاحی است که در انتهای بحث ثبت شرکت حمل و نقل به آن اشاره شد.
در مورد پنج نوع دیگر شرکتهای خدماتی نیازی به ارائه هیچ گونه مجوز از ارگان خاصی نیست و برای به ثبت رساندن آنها می بایست مانند دیگر شرکتهای عادی عمل کرد.
ثبت شرکتهای خدماتی به دو صورت امکان پذیر است یا به عبارت بهتر می توان در دو قالب این نوع شرکتها را به ثبت رساند، اولی ثبت شرکت با مسئولیت محدود و دیگری تاسیس  شرکت سهامی خاص، برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ نفر شریک نیاز است و برای ثبت سهامی خاص حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس شامل یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل مورد نیاز می باشد.
باید گفت که با توجه به آمار تاسیس شرکتهای خدماتی، همواره ثبت این نوع شرکتها در قالب شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تاسیس شرکتهای سهامی خاص از تعداد بیشتری برخوردار بوده که وجود این مسئله دلایل زیادی را می تواند داشته باشد، به عنوان مثال کمتر بودن تعداد اعضاء،عدم نیاز به واریز سرمایه اولیه شرکت به حساب، نامحدود بودن مدت فعالیت هیئت مدیره، سهولت در هرنوع تغییرات در شرکت (نسبت به شرکتهای سهامی خاص)و… همگی این موارد باعث شده تا شرکتهای خدماتی بیشتر در قالب شرکت بامسئولیت محدود به ثبت برسند.

ثبت عنوان شرکت های خدماتی

در مورد نام شرکتهای خدماتی نیز باید گفت ذکر واژه خدماتی در ابتدای نام شرکت بلامانع است و حسن آن، این است که وجود این کلمه در نام شرکت عاملی موثر در شناساندن حوزه فعالیت شرکت به مشتریان می شود.
پس از ثبت شرکت و اخذ شماره ثبت و شناسه ملی در شرکتهای خدماتی بر اساس مصوبه شماره ۳۸۳۲۶/ت ۲۷۵۰۶ مورخ ۸۱/۹/۵ و همچنین مصوبه شماره ۸۴۵۱۵/ت ۳۴۶۱۳ مورخ ۸۴/۱۲/۱۵ هیات محترم وزیران، کلیه شرکت های خدماتی جهت عقد قرارداد با دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی می بایست نسبت به اخذ گواهی تعیین صلاحیت اقدام نمایند.

مراحل اخذ گواهی تعیین صلاحیت برای شرکتهای خدماتی :

۱- جهت اخذ تاییدیه صلاحیت شرکت های خدماتی ، متقاضیان می بایست به انجمن های صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی، پشتیبانی ، فنی و مهندسی در استانی که شرکت ثبت شده است ، مراجعه نمایند .

۲- شرکت های مشمول این دستورالعمل باید دارای دفاتر قانونی مورد تایید وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و ارائه مفاصاحساب مالیاتی و مفاصاحساب تامین اجتماعی و ارائه جواز کسب الزامی است .

۳- انجمن های صنفی شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی موظف به اخذ مدارک کارفرمایان شرکت های خدماتی و تشکیل پرونده می باشند .

۴- انجمن های صنفی موظفند پس از اخذ مدارک و تایید صحت و سقم آن نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی و ارسال مدارک به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای صدور گواهینامه اقدام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *