تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

بهمن, 1395 آدرسی, ثبت تغییرات

جهت تغییر آدرس یک شرکت با مسئولیت محدود در محدوده حوزه ای که شرکت در آن ثبت شده است، لازم است مراحلی طی شود. همان طور که پیش از این و در مقالات قبلی گفتیم، تغییر آدرس شرکت یا موسسه یعنی تغییر مکان شرکت از هر نقطه ای به نقطه ای دیگر. برای اطلاع از مراحل تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود با درساثبت ، بهترین وکیل در کرج و مجری ثبت شرکت در کرج ، همراه باشید.

تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

همان طور که اشاره شد جهت تغییر آدرس یک شرکت با مسئولیت محدود در محدوده حوزه ای که شرکت در آن ثبت شده است، لازم است مراحل ذیل طی شود:

  1. جهت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود ضروری ست مجمع عمومی فوق‌العاده تنظیم شده و صورت جلسه‌‌ای مبنی بر این تغییر تنظیم شده و توسط همه شرکاء شرکت با ذکر میزان سهم الشرکه هر یک امضا گردد. (در صورتی که اعضای شرکت بیشتر از ۱۲ نفر باشند می‌بایست کلیه اعضای هیأت نظار نیز ذیل صورت جلسه تنظیم شده را امضاء کنند.)
  2. صورت جلسه تنظیمی می‌بایست ظرف حداکثر یک ماه از تاریخ تشکیل جلسه مجمع به‌وسیله یکی از اعضای شرکت و یا وکیل رسمی شرکت به همراه مدارک ذیل به اداره ثبت شرکت ها ارجاع گردد.

مدارک لازم:

  • کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضای شرکت (در صورتی که شرکت هیأت نظار داشته باشد، کپی مدارک کلیه اعضای هیأت نظار)
  • کپی آگهی تأسیس و روزنامه رسمی تأسیس شرکت
  • کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت در صورتیکه شرکت تغییراتی داشته باشد.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا تغییر آدرس فقط از طریق مجمع قابل انجام است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که اکثر شرکت های سهامی خاص و شرکت های مسئولیت محدود ،پس از بند ۳ اساسنامه تبصره ای قید شده که در آن اختیار تغییر محل شرکت را به هیئت مدیره نیز می دهد، این تبصره به این صورت است : هیئت مدیره می تواند به هرکجا که صلاح و مصلحت است آدرس شرکت را تغییر دهد و شعباتی برای شرکت تاسیس نماید.

اما به غیر از هیئت مدیره مجمع عمومی نیز می تواند محل شرکت را تغییر دهد، منظور از مجمع ، سهامداران و یا شرکا در شرکت می باشند که با تشکیل صورت جلسه ای با نام مجمع عمومی فوق العاده نسبت به تغییر محل شرکت اتخاذ تصمیم می نمایند.

امید است این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.