انتخاب بهترین نام برای شرکت

فروردین, 1396 دسته‌بندی نشده, مقالات

انتخاب نام شرکت

انتخاب بهترین نام برای ثبت شرکت در کرج  الزم است بدانید نام شرکت باید دارای ریشه ی فارسی بوده و در آن نباید از کلمات یا عبارات انگلیسی استفاده شود. در کشور  عزیز ایران با پشتوانه ی قوی فرهنگی و اسالمی زندگی می کنیم؛ بنابراین نام شرکت نباید با شئونات و قوانین انقالب اسالمی ایران در تضاد باشد.

از به کار بردن نام های تکراری به شدت بپرهیزید. در نام گذاری، از اعداد ریاضی استفاده نشده و در صورت  عالقه ذکر آن بصورت حروف بلا مانع است.ثبت شرکت درکرج

از شرایط نام یک شرکت داشتن اسم خاص است. عناوین ایثارگران، شاهد و نظایر آن تحت نظارت بنیاد محترم شهید و امور  ایثارگران است؛ لذا استفاده از آن مغایر با قوانین می باشد. به همین ترتیب نمی توان از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان

معاصر استفاده شود.الزم به ذکر است در نام شرکت نمی توان از حروف اول بعضی از کلمات مانند جی وی سی و … استفاده کرد و همین طور نمی توان از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف بهره گرفت. این قانون شامل استفادهی ترکیبی از  چند حرف نیز می شود ثبت شرکت در کرج.

موارد مشخصی وجود دارد که نباید جزء اسامی اضافه شده به عناوین شرکت باشد. از جمله موارد زیر:

ملی- ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت- پتروشیمی- دادگستر- بنیاد- سازمان- مرکز- بهزیست- بانک- بسیج- جهاد- آسانسور- آژانس- ایثار- ایثارگران- شاهد- شهید- آزاده- جانبازان- تکنو- فامیلی- فیلتر- نیک- باور- میکروبرد- تست- ثبت شرکت در کرج-استار- تک- مدرن- پیک- امنیت- کارواش- فانتزی- شهروند- اقتصاد- میهن- جوانان- ایمان- دکوراسیون- هدف- سپاه- ثبت شرکت در کرج -تکنیک- دیتا- تکنو- تکنولوژی- اورست- مونتاژ- ونوس- دفتر- ایتال- بیو- کنترل- متریک- مترلژی.

فرهنگستان ادب برای برخی کلمات معادل مناسبی انتخاب نموده است. به عنوان مثال برای آپارتمان، معادل فارسی کاشانه؛  معادل تکنیک و تکنو، فن و به جای تکنولوژی از واژهی فن آوری یا فنآوران استفاده شود. درثبت شرکت در کرج درمانگاه جانشین خوبی برای  کلینیک است و همین طور آرایه، به جای دکوراسیون و نیز چرخه به جای سیستم، به کار رود.

مطابق با قوانین و مقررات در نام شرکت باید از اسم خاص استفاده شود. به علت عدم آگاهی از موضوع اسم خاص، بسیاری از  متقاضیان و درخواست کنندگان اسم شرکت، با مشکل مواجه می شوند. بنابراین در ادامه مختصری به مشخصات یک اسم  خاص پرداخته می شود(ثبت شرکت در کرج):

اسم کلمه ای است که برای نامیدن هر چیز مثل شخص، حیوان، شی یا مفهومی به کار می رود و حتی می تواند به طور مستقیم نهاد یک جمله باشد.

اسم بر دو گونه است: اسم خاص و اسم عام. اسم عام کلمه ای است که در مورد تمام موجودات زنده، اشیا و مفاهیمی که از یک نوع باشند دلالت دارد و بین همه ی آن ها مشترک است.ثبت شرکت در کرج (مانند کوچه، دختر، ظلم) و اما اسم خاص،  اسمی است که منحصرا برای یک موجود زنده یا یک شی به کار رود. مانند: علی، همدان، گل، الله

اسامی خاص چهار دسته هستند:

اسم مخصوص انسان ها که تنها برای آدمیان به کار می رود. مانند: امیر، تهمینه

اسامی مخصوص حیوان ها که برای حیوانات استفاده می شود. مانند: اسب، هدهد

اسامی مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی که گویای یک منطقه ی جغرافیایی است. مانند: افریقا، کویر

اسم خاصی که منحصرا به یک چیز تعلق دارد و بیش از یکی نیست. مانند: قرآن، کوه دماوند

اسامی خاص جمع بسته نمی شوند؛ مگر آنکه در جمع بستن آن اسم خاص، منظور این باشد که مثال، مانند و یا گونه ی آن ذکر شود. مانند: شعر فارسی به همت فردوسی ها و حافظ ها در گذشته و نیماها در معاصر، در جهان بالیده است که منظور،  افرادی مانند فردوسی و حافظ و نیما است و به همین علت، این اسامی جمع بسته شده اند و در این جمله به این اسامی،  به عنوان اسامی عام دیده می شود ثبت شرکت در کرج . این نوع جمع بستن در ادبیات فارسی متداول است.

-مدارک ثبت شرکت در کرج

برای اینکه بتوانید یک شرکت ثبت کنید باید قبل از هر چیز دانستنی های مربوط به شرکت ها را کامل مطالعه کرده باشید و  در صورت توافق بین شرکا با در دست داشتن مدارک الزم اقدام به ثبت شرکت نمایید. بدین منظور باید به مدارک زیر دقت  کنید و تماما آنها را آماده نمایید.

توجه کنید که بازرس از ملزومات ضروری اعضای هیات مدیره می باشد که باید مشخص شده باشد و با افراد هیات مدیره نیز  نسبت فامیلی نداشته باشند.

مدارک ثبت شرکت  در کرج

الف: کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص)

ب : نام شرکت

پ: موضوع شرکت

ج : آدرس شرکت (می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی شرکت باشد)

چ: میزان سرمایه شرکت

و: تعیین سهام داران و میزان سهام آن ها

ه: تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها (مدیرعامل، رییس هیات مدیره، نایب رییس هیات مدیره)

ر: حق امضای شرکت

ز: تعیین بازرسین شرکت (مخصوص شرکتهای سهامی خاص)

نکته: بازرسین نباید هم فامیل اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشد.

بدین صورت می توانید به راحتی به ثبت شرکت در کرج برای  خود اقدام نمایید.

موسسه حقوقی درسا با بهره گیری از کارشناسان با تجربه و مجرب در زمینه ی ثبت شرکت در کرج ، ثبت شرکت در کرج  با مسئولیت محدود، ثبت شرکت در کرج به صورت سهامی عام ، ثبت شرکت در کرج به صورت سهامی خاص، ثبت مؤسسه، ثبت شرکت در کرج به صورت تعاونی، ثبت شرکت در مناطق آزاد، ثبت شرکت خارج از کشور، ثبت شرکت در کرج به صورت تضامنی و نسبی به محض انعقاد قرارداد تا دریافت شماره ثبت و روزنامه رسمی بطور تمام وقت پیگیر پرونده و پاسخگوی شما خواهد بود.

ثبت شرکت درسا ثبت خط و مشی خود را بر ارائه خدمات ثبتی با سریع ترین زمان ممکن قرار داده و کسب رضایت مشتریان را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است و آماده مشاوره ثبت شرکت در کرج می باشد.