چرا ثبت شرکت؟

نوشته شده در تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۵

موسسه حقوقی درسا با سال ها تجربه درخشان و موفق توسط وکلای حقوقی، کارشناسان با‌تجربه، مشاورین فعال و نیروهای متخصص در زمینه ثبت شرکت توانسته است خدمات شایسته ای به متقاضیان ثبت شرکت ارائه دهند و در تمامی مراحل ثبت شرکت همراهان خوب شما می باشند.

ثبت شرکت ها

ثبت شرکت ها

ثبت شرکت

ثبت شرکت و بطور کلی شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین که از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی که دارای هدف مشترکی برای رسیدن به یک هدف واحد  گردهم می‌آیند گفته می شود و اصولا اهداف و  خط مشی در چهارچوبی به نام اساسنامه که دارای مفاد مختلفی می باشد ذکر میشود.

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت ها بر اساس نوع اهداف و استراتژی تجاری افراد متفاوت است بهمین دلیل ثبت شرکت ها بر اساس موضوع فعالیتشان به انواع مختلفی تقسیم میشوند و به ثبت می رسند که طبق قانون تجارت هفت دسته شرکت تعریف شده است که هریک خاصیت ها و خصلت های خود را در قانون تجارت دارند و دارای اساسنامه های نزدیک به هم که دارای طرح یکپارچه می باشد هستند که در زیر به انواع ثبت شرکت می پردزایم و درباره ی هر یک توضیحاتی مختصر داده میشود که در مقالات مربوطه که توسط کارشناسان درسا ثبت تهیه شده است بطور کامل به آن ها می‌پردازیم.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر صورت میگیرد که برای ثبت آن نیاز به واریز سرمایه نمی باشد و از لحاظ آماری جزو بیشترین تعداد ثبت شرکت ها است . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه فرمایید.

 

ثبت شرکت های سهامی خاص و عام

ثبت  شرکت های سهامی به دو نوع سهامی خاص و سهامی عام انجام می‌شود ، شرکت های سهامی عام که بخشی از سرمایه آنها با فروش اوراق و توسط مردم تامین می گردد و شرکتهای سهامی خاص که تمامی سرمایه آنها توسط سهامداران شرکت که حداقل ۳ نفر می باشند تامین می گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت سهامی عام مراجعه فرمایید.

 

ثبت شرکت هلدینگ

شرکتی است که از طریق داشتن مالکیت سهام، فعالیتهای شرکت دیگر را کنترل میکند و خود دارای فعالیت تجاری نمی باشد  و در تلاشند تا یک گروه تخصصی را از طریق تملک شرکتهای دیگر تشکیل داده تا بدین طریق بتوانند از مزایایی همچو هم افزایی برخوردار شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت شرکت هلدینگ مراجعه فرمایید.

 

ثبت شرکت تعاونی

شرکتهای تعاونی به سه نوع توزیعی  ، تولیدی و تولیدی توزیعی تقسیم می شوند ،حداقل تعداد سهامداران در ثبت شرکت تعاونی هفت نفر می باشد که می بایست از بین این تعداد حداقل ۲ نفر دارای مدرک تحصیلی و یا جواز کسب مرتبط با موضوع تعاونی مورد تقاضا باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ثبت شرکت تعاونی مراجعه فرمایید.

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی موجب تعهد و مسئولیت بالایی می‌شود و معمولا برای کارهایی نظیر صرافی ،تبادل ارز و سکه و موارد نظیر اینها به ثبت می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ثبت شرکت تضامنی مراجعه فرمایید.

 

ثبت شرکت نسبی

ثبت شرکت نسبی همانند شرکت تضامنی است که برای امور تجاری، تحت نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل با این تفاوت که مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که درشرکت گذاشته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت شرکت نسبی مراجعه فرمایید.

 

ثبت موسسه غیرتجاری

ثبت موسسه ها جهت امور غیر تجاری می باشد و انجام امور تجاری مانند خرید و فروش و صادرات و واردات و نظایر آن در موسسات امکان پذیر نیست برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ثبت موسسه غیرتجاری مراجعه فرمایید.

 

ثبت  شرکت مختلط غیرسهامی

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی بمنظور انجام امور تجاری تحت نام مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام، تشکیل می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت  شرکت مختلط غیرسهامی مراجعه فرمایید.

 

ثبت  شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط سهامی تحت نام مخصوص بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود.شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آنها به صورت سهام یا قطعات مساوی القیمه درآمده و مسئولیت آن‌ها به میزان همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ثبت شرکت مختلط سهامی مراجعه فرمایید.

 

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکتهای دانش بنیان شرکتهایی هستند که پس از تولید خدمات (دانش بنیان) ، دانش و ارائه راه کار تولید آن می توانند از مزایا و تسهیلات قانونی برای مدت معین تا تولید اصل استفاده کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی ثبت شرکت دانش بنیان مراجعه فرمایید.