2634450133(98+)
2634457131(98+)

پلمپ دفاتر

۹
بهمن
4997 بازدید
بدون دیدگاه

شرکت ها و موسسه ها و سازمان هایی که مشمول قوانین مالیات باشند باید از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را جهت تحریر کلیه فعالیت های مالی خود تحویل بگیرند باتوجه کامل و عنایت به قوانین و دستور العمل های تحریر دفاتر قانونی به ترتیب تاریخ وقوع به شکل خوانا و بدون خط خوردگی لاک خوردگی یا تراشیده شدن در این دفاتر ثبت کنند  و در انتهای سال مالی و زمانی که می خواهند دفاتر را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده را که نوشته اند برای استناد به دارایی تحویل می دهند .این دفاتر بصورت اجباری برای مشخص نمودن فعالیت های مالی سالیانه شرکت ,ثبت شرکت تخصیص داده می شوند .
سازمان امور مالیاتی کشور جهت نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مالیاتی هیات هایی سه نفره برای بازدید و کنترل دفاتر قانونی مودیان مالیاتی طبق ایین نامه ای که به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهد بود اعزام نماید .
در صورتی که مودی از ارائه دفاتر خودداری نماید باموافقت هیات مذکور در بند (۳)وکیل -ماده ۹۷ این قانون درامد مشمول مالیات سال مربوط از طریق علی الراس تشخیص داده خواهد شد .
تبصره :هیات های موضوع این ماده می توانند برحسب تجویز سازمان امور مالیاتی کشور کلیه دفاتر و اسناد و مدارک مالی مودیان را اعم از این که  مربوط به سال مراجعه یا سنوات قبل باشند به منظور کسب اطلاعات لازم و ارائه ان به اداره امور مالیاتی ذیربط مورد بازرسی قرار دهند و یا در صورت لزوم دفاتر و اسناد و مدارک سنوات قبل را در قبال ارائه رسید به اداره امور مالیاتی ذیربط منتقل کنند.
پلمپ دفاتر الزامی می باشدچرا که جز قوانین می باشد و  در صورت عدم انجام ان جریمه مالیاتی را در پیش دارد .عدم صدور صورتحساب ,عدم درج شماره اقتصادی ,استفاده از شماره اقتصادی خود برای افراد دیگر یا برعکس ,مسئولیت تضامنی ۱۰+درصد مبلغ مورد معامله که بدون رعایت ضوابط  این ماده صورت گرفته باشد را در بردارد.
شرکت هایی که کار نمی کنند باید حتما دفاترشان پلمپ شود زیرا تمامی شرکت ها موظفند دفاتر مالی خود را به اداره مالیات (دارایی)اعلام نمایند باید دفاتر پلمپ شده خود را بصورت خالی تسلیم ان اداره محترم کنند.
زمان دقیق پلمپ دفاتر :جهت تسلیم نمودن اظهارنامه مالیاتی در تیرماه هر سال باید اواخر سال قبل اقدام به اخذ پلمپ دفاتر قانونی کرده باشید .

مدارک مورد نیاز :
٫۱ کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره
٫۲کپی روزنامه رسمی تاسیس
٫۳کپی روزنامه اخرین تغییرات
٫۴مهر شرکت

متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی درسا اماده خدمت گذاری و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه اخذ پلمپ دفاتر جدید در کرج می باشند.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =