نحوه درخواست کد اقتصادی

نوشته شده در تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی درسا می پردازند به نحوه درخواست کد اقتصادی تا افراد متقاضی اخذ کد اقتصادی با آن آشنا شوند.

 

نحوه در خواست کد اقتصادی

نحوه در خواست کد اقتصادی

نحوه درخواست کد اقتصادی

مؤیدی مالیاتی با بررسی شرایط مندرج در اطلاعیه منتشره در روزنامه های کثیر الانتشار و دستور العمل اجرایی ماده ۸۵ قانون وصول برخی از در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین ، در صورت داشتن شرایط مطابق زیر عمل می‌کند

  1. فرم اطلاعات هویتی مربوطه را از روزنامه جدا می نماید و یا از فرم نمونه کپی می گیرد
  2. تکمیل قسمت مربوط به خود
  3. الصاق یک قطعه عکس بر روی فرم هویتی
  4. موارد بالا را به همراه سایر مدارک تحویل حوزه مالیاتی ذیربط نموده و رسید دریافت می دارد.

قابل ذکر است که پس از رسیدگی حوزه ، به مدارکی که ناقص باشد شماره اقتصادی تخصیص نمی یابد و مدارک وفیش بانکی مسترد نخواهد شد.

توضیحات تکمیلی نحوه در خواست کد اقتصادی

در مورد اشخاص حقوقی نیز همانند اشخاص حقیقی عمل می شود با این تفاوت که در صورت داشتن تغییرات باید فرم تغییرات اطلاعات هویتی نیز از طرف مؤدی تکمیل گردد. تشکیلات قانونی نیز در صورتی که دارای ذیحساب مستقل بوده و مورد تایید امور ذیحسابی ها باشد می توانند با مراجعه به حوزه مالیاتی تکلیفی خود ، درخواست کد اقتصادی نماید.

امید است که مقاله نحوه در خواست کد اقتصادی مفید واقع شده باشد و در صورت هر گونه سوال ویا مشورت و سپردن امور اخذ کد اقتصادی میتوانید با کارشناس و وکیل خوب متخصص در اخذ کد اقتصادی موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید و همچنین میتوانید در مواردی همچو ثبت شرکت ، ثبت برند و.. نیز از آنها بهرهمند شوید