مزایای قانونی ثبت شرکت

نوشته شده در تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله به بررسی مزایای قانونی ثبت شرکت می پردازیم. در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی درسا آماده گردیده شما را با مزایای قانونی ثبت شرکت و در زندگی بشر امروزه آگاه میکنیم. امیدواریم این مقاله شما را در امر ثبت شرکت یاری نماید.

مزایای قانونی ثبت شرکت

مزایای قانونی ثبت شرکت

مزایای قانونی ثبت شرکت

با توجه به زندگی جدید بشر امروزه و نوع زندگی وی و عدم توانایی هر فرد برای انجام تمام امور روزمره زندگی و نیاز به واگذاری برخی از این امور به افراد و مجموعه های مورد اطمینان، نیاز به ایجاد مراکز تجاری و خدماتی وضع قوانینی برای کسانی که مایل به پذیرش این تعهد هستند هر روز بیشتر احساس شده و نهایتا منجر به گرد همآیی افرادی برای قبول این مسئولیت ها شده است که امروزه ما از آن به عنوان شرکت یاد می کنیم در تعاریفی شرکت اینگونه تعریف شده است:

شرکت، جمع آن شرکتها می باشد به معنای انباز گشتن، انبازی. فرهنگ دهخدا شرکت را شریک شدن،انباز گشتن، مشارکت اتحادیه چند کس برای غرض یا نفعی خاص معنا کرد. و در اصطلاح اجتماع حقوق چند مالک یا مالکان متعدد در شیء یا اشیاء معین بنحو اشاعه. خواه به حکم قانون باشد شرکت قانونی یا قهری مانند شرکت وارث در ترکه یا به تراضی باشد شرکت عقدی یا شرکت قراردادی خواه به صورت شرکت تجاری باشد خواه بصورت شرکت مدنی. کلیه شرکتها دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند و تصمیمات شخص حقوقی(شرکتها) به وسیله مقاماتی که به موجب قانون یا اساسنامه صلاحیت اتخاذ تصمیم دارند، گرفته می شود. شرکتها از تاریخ ثبت در دفتر ثبت مخصوص که در سازمان ثبت و اسناد و املاک معین شده، دارای شخصیت حقوقی می شوند و می توانند دارای کلیه حقوق و تکالیفی باشند که قانون برای افراد قائل است، مگر حقوق و تکالیفی که  بالطبیعه فقط انسان ممکن است دارای آن باشد، مانند حقوق و تکالیف ابوت و نبوت و مانند آن. شرکت را می توان اینگونه تعریف نمود که شرکت عبارت است از مجموع اداره و موسسه و سازمانی که به صورت شخصیت حقوقی فعالیت خاصی را اعم از تجاری ،فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند.

بعد از ارائه تعاریفی از ثبت شرکت سوالی که عموما اذهان مطرح می شود این سوال است فواید ثبت شرکت برای موسسین آن چیست؟

مزایای قانونی ثبت شرکت به طور کلی :

۱- در ابتدا مهمترین و بزرگترین مزیت ثبت شرکت تایید کسب و کار شما به صورت قانونی و رسمی می باشد.همچنین کسب و کار شما مورد حمایت قانون قرار می گیرد و در سایه این امنیت شما می توانید به کسب و کارتان توسعه ببخشید.

۲- با انجام عملیات ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار شما می توانید از تسهیلات بانکی که برای شرکتها در نظر کرفته شده است استفاده نمایید.

۳- امکان تبلیغات گسترده و پر بازده برای مجموعه شما در صورتی قابل استفاده می باشد که کسب و کار و نام آن را به صورت رسمی ثبت نموده باشید در غیر این صورت ممکن است کسب و کار شما و معرفی آن از طریق تبلیغات مورد سواستفاده قرار بگیرد.

۴- با ثبت یک مجموعه شما می توانید از امکانات بیمه برای خود و کارمندانتان استفاده نمایید.

۵- امکان شرکت در مناقصات ومزایدات رسمی از دیگر مزایای ثبت شرکت می باشد.

۶- جهانی شدن یک مجموعه و امکان ورود به عرصه  های بین الملل با ثبت شرکت در کشور مادر امکان پذیر می باشد .

۷- همچنین برخی از فعالیت ها از معافیت دارایی بهره مند خواهند شد.

ودر آخر توجه داشته باشید که امروزه ثبت شرکت دیگر شامل مراحل سخت و زمانگیر گذشته نمی شود و بسیار آسان و سریع قابل انجام است پس برای شروع فعالیتی که قسط انجام آن را دارید یک شرکت ثبت نمایید مشاورین ما در این راه در کنار شما خواهند بود . همچنین برای اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره می توانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی درسا تماس بگیرید.