علت حمایت از علائم تجاری

نوشته شده در تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی درسا  به اهمیت و علت حمایت از علائم تجاری می‌پردازند. امیدواریم شما در امر ثبت برند یاری نماید.

علت حمایت از علائم تجاری

علت حمایت از علائم تجاری

علت حمایت از علائم تجاری

با وجود درک اکثر افراد دارای کسب و کار به اهمیت برند برای تمیز دادن محصول خود با دیگران اما برخی هنوز اهمیت حمایت از علائم تجاری از طریق ثبت را درک نکرده‌اند.

پس از ثبت برند طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص یا شرکت حق انحصاری پیدا میکند، درنتیجه می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه برند شما هستند جلوگیری نمایید.
اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. و باعث میشود که مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص یا شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد. که اکثرا به همین دلیل از برندهای مشاه معتبر استفاده میکنند تا اجناس بی کیفیت خود را با اعتبار برند دیگری بفروش برسانند.

توضیحات تکمیلی علت حمایت از علائم تجاری

با توجه به ارزش برند و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است. و مزایای بسیاری را با خود همراه می‌آورد برای مثال میتوان به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موسسات مالی استفاده شود که بطور فزاینده‌ای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه می‌شوند.

امید است که با خواندن این مقاله به علت حمایت علائم تجاری پی برده باشید و در غیر اینصورت میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید و همچنین مراحل ثبت برند و دیگر خدماتی همچو ثبت شرکت ، اخذ کد اقتصادی و … را به آن ها بسپارید.