علائم تجاری غیر قابل ثبت

نوشته شده در تاریخ: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵

کارشناسان موسسه حقوقی درسا در این مقاله به علائم تجاری غیر قابل ثبت می‌پردازند تا متقاضیان ثبت برند با آگاهی از آن‌ها اقدام به انجام مراحل برندی که در انتها به ثبت نمیرسد ، نپردازند.

علائم تجاری غیر قابل ثبت

علائم تجاری غیر قابل ثبت

علائم تجاری غیر قابل ثبت

در صورتی  که متقاضیان ثبت برند ، برندشان جزو یکی از موارد علائم تجاری غیر قابل ثبت که در زیر آمده است، باشد مطمئنا برند مد نظر به ثبت نخواهد رسید.

  1. نتواند کالاها یا خدمات یک مؤسسه را از کالاها و خدمات مؤسسه دیگر متمایز سازد.
  2. خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
  3. مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه درمورد مبدأ جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آنها گمراه کند.
  4. عین یا تقلید نشان نظامی‌، پرچم‌، یا سایر نشانهای مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمانهای بین‌الدولی یا سازمانهایی که تحت کنوانسیونهای بین‌المللی تأسیس شده‌اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذی‌ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.
  5. عین یا به طرز گمراه‌کننده‌ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران معروف است‌.
  6. عین یا شبیه آن قبلاً برای خدمات غیرمشابه ثبت و معروف شده باشد مشروط بر آن که عرفاً میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
  7. عین علامتی باشد که قبلاً به نام مالک دیگری ثبت شده و یا تاریخ تقاضای ثبت آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به‌لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.

 

 

امید است مقاله علائم تجاری غیر قابل ثبت مثمر ثمر بوده و متقاضیان ثبت برند آگاهی لازم را کسب کرده باشند. قابل ذکر است جهت اطمینان خاطر از ثبت برند خود میتوانید از یک وکیل خوب بهرهمند شوید و مراحل ثبت برند را به وکلای متخصص موسسه حقوقی درسا بسپارید و در صورت هرگونه سوال و مشاوره در این زمینه و زمینه هایی همچو ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، اخذ کد اقتصادی و.. با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.