شرط وکالت زن در طلاق

نوشته شده در تاریخ: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

کارشناسان موسسه حقوقی درسا پس از پرداختن به موضوعات مربوط به طلاق توافقی در این مقاله به شرط وکالت زن در طلاق میپردازند.

شرط وکالت زن در طلاق

شرط وکالت زن در طلاق

شرط وکالت زن در طلاق

شرط وکالت زن در طلاق یکی ار مهمترین شروط ، در بین تمام شروطی که هنگام عقد ازدواج می‌توان گذاشت، است . در قوانین حقوقی مربوط به طلاق ، حق طلاق با مرد است لذا زنان برای آنکه از طریق دیگری این حق را به دست بیاورند از راهکارهای اینچینی استفاده می‌کنند.

قابل ذکر است که بیشتر افراد گمان می‌کنند شروطی که می‌توان بر سر گرفتن حق طلاق ، بر آنها توافق کرد، همان شروط ۱۲گانه مندرج در عقدنامه است که زن تنها در آن موارد، مثلا استنکاف شوهر از پرداخت نفقه به مدت ۶ ماه و…، می‌تواند تقاضای طلاق کند،

در صورتی که کاملا اشتباه می‌کنند و بر اساس ماده زیر نیز زن می‌تواند تقاضای طلاق کند.

ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی تصریح می‌کند: «در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنانچه عسر و حرج در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد، زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.»

 

امید است که اطلاعاتتان در زمینه شرط وکالت زن در طلاق افزایش یافته باشد و در صورت هرگونه سوال و مشاوره در این زمینه و زمینه هایی  از قبیل طلاق توافقی ، مراحل طلاق وافقی ، وکیل طلاق توافقی و … با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.