شرایط ثبت موسسه حقوقی

نوشته شده در تاریخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی درسا می‌پردازند به شرایط ثبت موسسه حقوقی  که برای بسیاری از متقاضیان موسسه حقوقی که از آن آگاهی لازم را نداشته اند شرح داده شده است.

شرایط ثبت موسسه حقوقی

شرایط ثبت موسسه حقوقی

شرایط ثبت موسسه حقوقی

پیش از آن که به شرایط ثبت موسسه حقوقی اشاره شود ابتدا بهتر است بدانیم که در حوزه خدمات حقوقی افراد جهت رسمیت بخشیدن به خدمات حقوقی خود یا باید وکیل رسمی باشند و یا انکه در قالب موسسه حقوقی فعالیت نمایند. حال افرادی که خواهان ثبت موسسه حقوقی هستند باید شرایط ثبت موسسه حقوقی و همچنین شرایط اعضا را نیز موجود باشد.

شرایط ثبت موسسه حقوقی

شرایط ثبت آن مانند ثبت موسسه غیر تجاری است اما بطور کلی میتوان گفت حتما یکی از سهامدارها باید پروانه وکالت داشته باشند البته با مدرک تحصیلی ( لیسانس حقوق ) هم میتوان ثبت موسسه حقوقی انجام داد.ولی موضوع موسسه کاملا محدود میشود و حتی باید در موضوع  موسسه جمله زیر ذکر شود : به کارگیری و استفاده قانونی از حقوق دانان و وکلا

قابل ذکر است که زمان ثبت موسسه حقوقی در کرج  و دیگر نقا کشور توسط وکلای درسا حدودا  ۳۰ روز کاری میباشد.

شرایط اعضای موسسه حقوقی

در زیر صرفا به شرایط اعضای موسسه حقوقی اشاره شده است و در صورت مطالعه قوانین و مواد قانونی آن میتوانید به مقاله آیین نامه ثبت موسسه حقوقی مراجعه فرمایید.

  1. تمدید مستمر پروانه وکالت
  2. نداشتن دفتر وکالت و عضویت در موسسات مشابه دیگر
  3. نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا..
  4. عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات وکالت .

امید است که با مطالعه مقاله از شرایط ثبت موسسه حقوقی مطلع شده باشید و مثمر ثمر واقع شده باشد و در صورت هرگونه سوال ویا مشاوره در این زمینه و زمینه های دیگر از قبیل ثبت شرکت ، ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی و … میتوانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.