سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نوشته شده در تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۵

به دلیل سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، کارشناسان درسا بر آن شدند تا به ده سوال از آن ها بصورت یک مقاله پاسخ داده تا متقاضیان ثبت شرکت و افراد براحتی به پاسخ خود برسند.

سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۱-آیا مالیات شرکت مسئولیت محدود با دیگر انواع شرکتها متفاوت است؟

مالیات هر شرکت بستگی به عملکرد مالی آن شرکت طی یک سال مالی دارد و با توجه به سود خالص شرکت  که با بررسی دفاتر قانونی محاسبه  می گردد و میزان مالیات مشخص می شود  در نتیجه نوع ثبت شرکت تفاوتی در محاسبه و پرداخت مالیات ایجاد نمی کند.

۲- برای ثبت شرکت مسئولیت محدود چقدر زمان لازم است ؟

این سوال جزو سوالهای متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود است در پاسخ آن می تونان گفت که موسسه حقوقی درساثبت تمام مراحل ثبت شرکت و خدمات دیگرش را در کمترین زمان ممکن به سرانجام می‌رساند و طبق قوانین و شرایط مصوب برای مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک ماه می باشد.

۳- در صورت فوت یکی از شرکا آیا شرکت با مسئولیت محدود می تواند با حضور یک نفر به کار خود ادامه دهد؟

طبق قوانین ثبت شرکت با مسئولیت  محدود حداقل با دو نفر قابلیت تشکیل دارد در صورت فوت یکی از این دو نفر تصریحی در قانون وجود ندارد که شرکت تنها با وجود یک مدیر به فعالیت خود ادامه دهد  اما به منظور جلوگیری از منحل شدن شرکت بهتر است که فعالیت آن متوقف نشود.در این موارد طبق پیش بینی های به عمل آمده اشخاص ذینفع (وراث) می توانند درخواست خود مبنی بر انحلال را به دادگاه تسلیم نمایند.

۴- آیا مدیر عامل در شرکت با مسئولیت محدود می تواند از بین شرکا یا خارج از آنان باشد و به مدت محدود یا مادام العمر به تصدی سمت مدیریت بپردازد ؟

مدیر عامل در این نوع شرکت می تواند به صورت محدود یا نامحدود در سمت خود انتصاب گردد. اما انتصاب مدیر شرکت مسئولیت محدود به صورت مادام العمر توصیه نمی گردد زیرا در صورت  قصور و خطای شرکای اقلیت نمی توانند او را برکنار کنند و شرکای اکثریت تنها در این مورد حق تصمیم گیری دارند , به علاوه باید به این نکته توجه نمود که برای شرکای اقلیت امکان طرح دعوی در محاکم قضایی نیز وجود ندارد و به همین علت شایسته تر است که مدیر در شرکت مسئولیت محدود مانند سهامی عام و خاص به طور محدود تعیین گردد.

۵- برای فعالیت در زمینه بازیهای کامپیوتری مجوز لازم است ؟

با ذکر موضوع هایی از فعالیت در زمینه  بازیهای کامپیوتری باید مجوز رسانه های دیجیتال و مجوز فعالیت را از سازمان مربوطه وابسته به وزارت ارشاد تهیه شود.

۶-  آیا می توان شماره ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود را از اداره ثبت گرفت ؟

خیر , تنها شرکای شرکت می توانند شماره ثبت شرکت خود را از این اداره دریافت کنند اما برای مشاهده شماره ثبت شرکت می توان از طریق سامانه شناسه ملی و یا روزنامه رسمی رویت کرد.

۷- در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ،امضای مدارک عضو حقوقی توسط چه کسی انجام میگیرد ؟

نماینده ای از سوی شخص حقوقی رسما” به منظور امضا مدارک و اسناد انتخاب و معرفی میشود و مدارک شناسایی شخص حقوقی به همراه مدارک شناسایی نماینده برای ثبت به اداره ثبت شرکت ها  ارسال می گردد.

۸- مالیات شرکت با مسئولیت محدود چگونه محاسبه می گردد؟

مالیات شرکتها به نوع آنها بستگی ندارد و بر اساس عملکرد مالی  سالیانه آن شرکت درصد مالیات آن محاسبه می گردد.

۹- اگر بخواهیم در زمینه تبلیغات اینترنتی همراه با سرویس های خارج از اینترنت شرکت به ثبت برسانیم چه نوع شرکتی به ثبت برسانیم بهتر است ؟

برای ثبت شرکتهای تبلیغاتی هم اکنون جوازی ارائه نمی گردد اما در صورت اخذ مجوز مربوطه از کانون تبلیغات می توان در یکی از قالبهای سهامی خاص یا مسئولیت محدود آن را به ثبت رسانید.

۱۰- چطور می توان مطمئن شد که یک شرکت مسئولیت محدود معتبر است ؟

شما می توانید شماره ثبت یک شرکت را با درج نام آن در سامانه شناسه ملی مشاهده نمایید. اعتبار قانونی هر شرکت پس از انجام مراحل ثبت آن و  تخصیص شماره ثبت به آن  شرکت حاصل می گردد.