روزنامه رسمی ثبت شرکتها

نوشته شده در تاریخ: ۱۵ تیر ۱۳۹۵

در این مقاله توضیحاتی در باب روزنامه رسمی ثبت شرکتها توسط کارشناسان مجرب درسا داده میشود تا افرادی که در مراحل پایانی ثبت شرکت هستند بتوانند با خواندن آن براحتی آگهی شرکت خود را در آن ثبت کنند.

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

روزنامه رسمی ثبت شرکتها یکی از سازمانها و نهادهای وابسته و تحت نظر قوه قضائیه است. وظیفه روزنامه رسمی در حال حاضر چاپ و انتشار همه قوانین و مصوبات مجلس، مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیین نامه ها و مصوبات هیأت دولت، آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری، چاپ و نشر برخی آگهی های قانونی قضایی همچون آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکتها و علائم تجاری و… می باشد.

سامانه الکترونیکی روزنامه رسمی ثبت شرکتها

نهاد روزنامه رسمی در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را به صورت سامانه الکترونیکی آغاز به کار نموده است و افراد برای آنکه ببینند که شرکت خاصی آیا ثبت شده است یا پرینت روزنامه رسمی ثبت شرکت خود را بگیرند میتوانند به وبسایت روزنامه رسمی ثبت شرکت ( www.rooznamehrasmi.ir  ) بروند قابل ذکر است که برای جستجو شرکت هایی که قبل ار سال ۱۳۹۱ به ثبت رسید اند به سایت  www.gazette.ir باید مراجعه کنند.

 

مراحل ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

هر شرکت پس از از اقدام جهت ثبت شرکت خود و اخذ شماره ثبت ، باید نسبت به اخذ روزنامه رسمی اقدام کند تا ثبت شرکت او در قوه قضاییه ثبت گردد که مراحل ثبت آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها به ترتیب زیر می باشد

  • در سایت روزنامه رسمی کشور ثبت نام کنید.
  • در صفحه ی کاربری بر روی گزینه “پرداخت هزینه آگهی” کلیک کنید و برای نمایش آگهی کد هجده رقمی مندرج درقسمت بالای آگهی صادره از اداره ثبت است را وارد نمایید و گزینه “مشاهده آگهی” را بزنید .
  • اطلاعات آگهی را یکبار چک نمایید و بر روی گزینه “پرداخت هزینه آگهی” کلیک نمایید و پرداخت را انجام دهید.
  • با دریافت شماره پیگیری ارائه شده پس از پرداخت هزینه می توانید جهت پیگیری و دریافت آگهی خود از آن استفاده نمایید.
  • در این مرحله که آخرین مرحله است آگهی شما از وضعیت ثبت اولیه به ثبت نهایی تغییر وضیت خواهد داد و پس از ۵ روز کاری در پورتال روزنامه رسمی کشور منتشر و نسخه PDF  آن قابل دانلود خواهد بود.