راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج

نوشته شده در تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان مجرب و وکلای موسسه حقوقی درسا به بررسی راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج می پردازند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله اخذ کد اقتصادی مراجعه کنید.

راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج

راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج

راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت نام از اشخاص حقوقی به منظور دریافت شماره اقتصادی خبر داد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است: سازمان امور مالیاتی کشور و گمرک جمهوری اسلامی ایران در اجرای سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، توسعه خدمات الکترونیکی و در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی و گمرک نوین به منظور تشویق و توسعه خوداظهاری بر پایه احترام و اعتماد متقابل با استفاده از تجارب حاصله در نظر دارند نسبت به ثبت نام الکترونیکی مودیان و تخصیص شماره اقتصادی به منظور بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی نوین اقدام کنند.

در اولین مرحله از این برنامه ثبت نام الکترونیکی اشخاص حقوقی صورت خواهد پذیرفت.

در این اطلاعیه از کلیه اشخاص حقوقی (اعم از شرکت‌ها، موسسات و …) دعوت شده به نشانی WWW.TAX.GOV.IR مراجعه و پس از انجام مراحل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور دریافت و در نهایت مراحل ثبت نام خود را کامل کنند.

راهنمای کار با این سیستم در پایگاه ثبت نام به نشانی فوق و همچنین در سایت سازمان امور مالیاتی به نشانی WWW.INTAMEDIA.IR و گمرک جمهوری اسلامی ایران به نشانی WWW.IRICA.GOV.IR قرار داده شده است.

توضیحات تکمیلی راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج

در ادامه این گزارش آمده است: ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت شماره اقتصادی جدید در این مرحله برای کلیه مودیان اجباری است، زیرا شماره اقتصادی جدید جایگزین شماره قبلی در نظام مالیاتی، گمرکی و اقتصادی کشور خواهد شد. مودیانی که مراحل ثبت نام الکترونیکی خود را کامل کنند از مزایای تسهیلات خدمات الکترونیکی نظیر دسترسی به نسخه الکترونیکی پرونده مالیاتی، برخورداری از امضای الکترونیکی در فرایندهای مالیاتی، پرداخت الکترونیکی و تسلیم کاملا الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی (بدون نیاز به مراجعه حضوری یا پست کردن اظهارنامه) برخوردار خواهند شد. بر اساس این اطلاعیه طبق برنامه‌ریزی انجام شده کلیه فعالان اقتصادی که در تجارت خارجی یا گمرک جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارند ( صاحبان کالا، حق‌العمل‌کاران گمرکی و …) لازم است از این سیستم شماره اقتصادی دریافت کنند.

امید است که راهنمای اخذ کد اقتصادی در کرج ذکر شده در بالا مفید واقع شود و در صورت هرگونه سوال و یا تنظیم آن میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید و همچنین میتوانید در زمینه ی ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، ثبت موسسه ، ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی ، اخذ رتبه  و … از مشاوره ها و همراهی وکلای حقوقی درسا بهره‌مند شوید و مراحل به سرانجام رساندنشان را به آن ها بسپارید.