درباره موسسه حقوقی(۱)

نوشته شده در تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله درباره موسسه حقوقی و تاریخ و نحوه پیدایش آن بحث میکنیم. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله موسسه حقوقی مراجعه کنید.این مقاله در امر ثبت شرکت توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی درسا آماده گردیده است.

درباره موسسه حقوقی

درباره موسسه حقوقی

درباره موسسه حقوقی

حل و فصل اختلافات از طریق داوری توسط افراد قابل اعتماد سبقه ی طولانی در تاریخ تمدن بشر دارد. چرا که از ابتدای خلقت، طرفین دعوا به ناچار برای حل و فصل معضل خود به نفر سومی که دارای خصوصیات شخصی ویژه، از قبیل ذکاوت، فراست و تجربه کافی بود و از طرفی مورد اعتماد طرفین، مراجعه کرده و از او « داوری» می خواستند. و لذا می توان گفت: داوری عمری معادل عمر بشر دارد.

در گزارش سازمان ملل متحد، تحت عنوان « وضعیت جهان در سال ۱۹۹۰» ، تنش‌ها و ستیزهای اجتماعی را تحت تأثیر انفجار جمعیت تلقی کرده از سوی دیگر رشد روزافزون ارتباطات به واسطه ی پیشرفت علمی، فنی و تکنولوژیکی به ویژه در حوزه ی ارتباطات الکترونیکی روابط اقتصادی و تجاری افراد و جوامع را دگرگون ساخته به گونه ای که فرد با فشردن یک کلید معاملات کلان اقتصادی خود را با طرف تجاری خود در آن سوی دنیا انجام می دهد.

توضیحات تکمیلی درباره موسسه حقوقی

حال افزایش روزافزون جمعیت انسانها و رشد شدید ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی از یک سو، و بغرنج شدن مسائل پیچیده ی پیرامون آنها و تعدد کثرت اختلافات حادثه در روابط انسانی از سویی دیگر، قضاوت را در مراکز قضایی-حقوقی  بسیار زمان گیر کرده است. حجم عظیم پرونده های ورودی به مراجع قضایی در طی یک سال، مجال نمی دهد که قضات پرونده ها را با سرعت و در زمان کمتر، با دقت بالا و به صورت تخصصی به سرانجام برسانند و همچنین به دلیل گستردگی روابط تجاری و وسعت ارتباطات در دنیای امروز لاجرم وقوع اختلاف بین طرفین قرارداد، از تفسیر مفاد کم اهمیت و جزئی گرفته تا توافقات عمده و اجرایی نهایی آن، منتفی نیست. و همین عامل مجدداً مبحث داوری را خارج از دستگاه های حقوقی- قضایی پررنگ تر کرده است.
گسترش مطالبات مردم در حوزه های مختلف حقوقی و به خصوص در حوزه صنعت، با توجه به بروز مشکلات عدیده اقتصادی، از قبیل نوسانات ارز و شدت آسیب آن به صنعت کشور و تولیدکنندگان، و به تبع آن  مشکلات حقوقی بعدی در این بخش رو به افزایش و ازدیاد است و این افزایش کار دستگاه قضایی را با اختلال روبه رو می کند. طولانی شدن مراحل قضاوت و رسیدگی، مصائب و مشکلاتی را برای طرفین دعاوی به وجود می آورد که می تواند سرچشمه ی خیلی از مشکلات بعدی باشد. در دنیای امروز و بالاخص در تجارت جهانی که « ساعتها» معنی و مفهوم پیدا کرده است و بعضی اوقات خسارات بر حسب ساعت، برای مثلا  یک ساعت تاخیر در پرداخت وجه کالای فروخته شده، محاسبه می گردد، در چنین فضایی که زمان بی نهایت ارزش و اهمیت یافته است، آیا می شود رسیدگی پرونده های تجاری ماهها و بعضا” سالها به طول بیانجامد؟

در مقاله بعدی با عنوان درباره موسسه حقوقی(۲) بیشتر در این باره بحث خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر در امر ثبت شرکت ، ثبت برند ، موسسه حقوقی و اخذ کد اقتصادی و … میتوانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی درسا در تماس باشید.