درباره موسسه حقوقی در کرج

نوشته شده در تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

ادامه مقاله قبلی یعنی درباره موسسه حقوقی(۱) را در این مقاله ادامه میدهیم. امیدواریم شما را در امر درباره موسسه حقوقی در کرج و ثبت شرکت یاری نماید.

درباره موسسه حقوقی در کرج

درباره موسسه حقوقی در کرج

درباره موسسه حقوقی در کرج

با توجه به بروز مشکلات عدیده حقوقی در جامعه و بویژه جامعه صنعتی کشور در دهه گذشته به واسطه بروز مشکلات اقتصادی و رقص دلار و نوسانات شدید ارز جمعی از حقوقدانان این حوزه به سرپرستی آقای سیدعادل حیدری معاونت حقوقی و امور مجلس خانه صنعتکاران ایران تصمیم گرفتند تا با استفاده از توان حقوقدانان متخصص در حوزه صنعت به مسائل و مشکلات این حوزه به شیوه ای نو و با سرلوحه قرار دادن شعار « سرعت، دقت، رسیدگی تخصصی» به حل و فصل دعاوی بخش صنعت و تولید کشور همت گمارند.
به همین منظور در تاریخ ۸/۱۱/۱۳۹۲ موسسه حقوقی و داوری داخلی و بین المللی خانه صنعت کاران ایرانیان پس از قریب یک سال کار کارشناسی و تلاش در اخذ مجوز های لازمه تشکیل و تحت شماره ۳۳۳۴۳ به ثبت رسید تا با عملی ساختن شعار خود ( سرعت- دقت- رسیدگی تخصصی) گامی در خصوص حل و فصل اختلافات حادثه در حوزه صنعت- معدن- تجارت- و… بردارد این شعار حاوی سه بخش می باشد ۱- سرعت ۲- دقت ۳- رسیدگی تخصصی. در راستای عملی ساختن بخش اول، یعنی سرعت بخشیدن در رسیدگی به پرونده های تشکیلی در موسسه حقوقی و داوری در آئین نامه داخلی، حداکثر زمان برای رسیدگی به حجیم ترین، سنگین ترین و … ترین پرونده ها ۳ ماه زمان دیده شده است. که این زمان رسیدگی در سیستم قضایی کشور بسیار کم و تامل برانگیز است. این در حالی است که در تجربه اندک از زمان تاسیس موسسه حقوقی و  داوری رسیدگی های ۳ روزه از تاریخ درخواست صدور رای داوری توسط یکی از طرفین اختلاف خودنمایی می کند و عموما اختلاف در موسسه حقوقی و داوری با مصالحه  طرفین به سرانجام می رسد نه با صدور رای داوری.
بخش دوم از شعار « دقت » در رسیدگی است. آنچه مسلم است رسیدگی در دستگاه قضایی کشور و با وجود تعدد پرونده ها و وسعت موضوعات مختلفی که قضات محترم محاکم باید به آن رسیدگی کنند که بعضا در روز به ۶ الی ۸ پرونده با موضوعات متفاوت نیز می رسد ناخواسته دقت کمتری وجود خواهد داشت و لذا در موسسه حقوقی و داوری که تعداد پرونده ها به مراتب کمتر بوده و در حوزه مشخصی رسیدگی ها انجام می شود، دقت در رسیدگی به مراتب بالاتر  از دقت رسیدگی در مراجع قضایی خواهد بود.

توضیحات تکمیلی درباره موسسه حقوقی

بخش سوم شعار « رسیدگی تخصصی» به پرونده هاست. این بدین معنی است که در موسسه حقوقی و داوری از داورانی که حقوق دان بوده و در حوزه صنعت – معدن- تجارت، تحصیلات و تجارب کافی دارند استفاده شده و لذا داوران این مرکز با مسائل این حوزه بیگانه نبوده و با فهم مطالب این حوزه رسیدگی های تخصصی تری خواهند داشت.
با این توضیحات وجود موسسه حقوقی و  داوری با توجه به ضرورت سرعت- دقت و رسیدگی تخصصی به مسائل تجاری و … در دنیای امروز یک ضرورت خواهد بود تا کلیه اختلافات بین صنعتگران اعم از تامین کننده مواد اولیه با تولید کننده، تولید کننده با شبکه توزیع- مسائل کارگر و کارفرمایی و اختلافات ناشی از روابط تجاری صنعتگران با اشخاص ثالث اعم از حقیقی و حقوقی را حل و فصل نماید.
نکته قابل توجهی که در این موسسه حقوقی و  داوری دیده شده است مشاوره قبل از تنظیم قرارداد و همچنین تنظیم قراردادها توسط کارشناسان مجرب این مرکز بوده که در گام نخست حداکثر تلاش جهت جلوگیری از بروز اختلاف در تفسیر و اجرای قراردادها با تنظیم یک قرارداد صحیح حقوقی صورت خواهد پذیرفت و در نهایت در صورت بروز اختلاف با عملی ساختن شعار خود در رسیدگی به پرونده های ارجاعی از سوی طرفین قرار داد در حداقل زمان و با حداکثر دقت در راستای مصالحه و سازش طرفین تلاش و در صورت ضرورت اقدام به صدور رای خواهد نمود.

 

امیدواریم این مقالات شما را در امر درباره موسسه حقوقی در کرج یاری نمایند. برای اطلاعات بیشتر در امر ثبت شرکت ، ثبت برند ، موسسه حقوقی و اخذ کد اقتصادی و … میتوانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی درسا در تماس باشید.