دامنه محافظت علامت تجاری

نوشته شده در تاریخ: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی درسا به دامنه محافظت علامت تجاری که امری است که برای متقاضیان ثبت برند بسیار مهم می باشد میپردازند

دامنه محافظت علامت تجاری

دامنه محافظت علامت تجاری

دامنه محافظت علامت تجاری

یکی از دغدغه های افرادی که ثبت برند می کنند محافظت از آن است که در تمامی کشورها، علائم تجاری ثبت و محافظت می‌شوند. هر یک از دفاتر ملی یا ناحیه‌ای، ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است،‌ نگهداری می‌کنند، هر چند، نتایج چنین ثبتی محدود به کشور مربوطه (یا ثبت‌‌های ناحیه‌ای کشورهای مربوطه) باشد که میتوان از آن به دامنه محافظت علامت تجاری نیز یاد کرد.

برای جلوگیری از ثبت جداگانه در دفتر هر کشور یا ناحیه‌، نظام بین‌المللی ثبت  (WIPO ) علائم را اجرا می‌کند. این نظام توسط دو عهدنامه اداره می‌شود:

توافق‌نامه مادرید، وابسته به ثبت بین‌المللی علائم و پروتکل مادرید با کشوری در ارتباط با یک یا هر دوی این عهدنامه‌ها می‌تواند براساس ثبت یا درخواست در دفتر آن کشور، ثبت بین‌المللی مؤثری در چند یا تمام کشورهای عضو اتحادیه مادرید بدست آورد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به مقاله های مربوطه مراجعه فرمایید.

علامت تجاری حقیقی ، ثبت علامت تجاری به نام شخص و علامت تجاری حقوقی به ثبت علامت تجاری به نام شرکت، گفته می‌شود. که ثبت برند به هر دو صورت تفاوتی در زمینه دامنه حفاظت علائم تجاری ایجاد نمیکند. قابل ذکر است که تفاوت بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی تنها در مدارک مورد نیاز آنها جهت ثبت است.

امید است که این مقاله دامنه محافظت علامت تجاری توانسته باشد پاسخگوی نیاز شما باشد در غیر اینصورت میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر ویا مشاوره در این زمینه و زمینه هایی دیگر همچو ثبت شرکت ، ثبت برند ، اخذ کد اقتصادی ، موسسه حقوقی و… با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید و از همراهی و تخصص یک وکیل خوب در کرج و سایر نقاط کشور بهرهمند شوید.