2634450133(98+)
2634457131(98+)

ثبت شرکت دانش بنیان

۱۰
بهمن
7282 بازدید
بدون دیدگاه

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج یکی از خدمات درسا می باشد که زیر نظر وکلای حقوقی برجسته و با تجربه در کمترین زمان ممکن انجام می پذیرد .در این مقاله به صورت کامل قوانین و  ثبت شرکت دانش بنیان جهت آگاهی شما عزیزان تهیه و تدوین گردیده است .

تعریف ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

متقاضیان قبل از ثبت شرکت دانش بنیان در کرج باید بدانند که شرکتهای دانش بنیان شرکتهایی هستند که پس از تولید خدمات دانش بنیان (دانش و ارائه راه کار تولید آن) می توانند از مزایا و تسهیلات قانونی برای مدت معین تا تولید استفاده کنند.
باید در نظر داشت که درثبت شرکتهای دانش بنیان ، شرکتهای دولتی- موسسات ، نهادهای عمومی وغیردولتی و نیز شرکتها و موسساتی که بیش از ۵۰ % مالکیت آنها برای بخش دولتی می باشد قابلیت قرارداد در این شرکت را ندارند و قابلیت استفاده از مزایا وحمایت های قانون دانش بنیان را ندارند.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

برای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج باید کلیه اطلاعات مربوط به سهامداران شرکت ، اعضای هیئت مدیره به همراه رزومه شرکت و اطلاعات افرادی که درون سازمان میباشند مورد بررسی قرار گیرد که مشخص شود آیا شامل این نوع شرکت میشوند یا خیر.
همچنین شرکتهایی هم که در پارک علم و حق آوری مستقر می باشند باز هم باید درمراحل ارزیابی قرارگیرند. حضور اعضای هیات علمی درشرکتها می تواند کمک شایانی برای ارزیابی شرکت دانش بنیان کند.
این ارزیابی پس از اینکه شرکت به ثبت رسید بر مبنای عملکرد شرکت ها و فعالیت شرکت انجام می شود بنابراین نمی توان در زمان ثبت شرکت در مورد امکانات و تسهیلات و مزایای قانونی آن به طور کامل مطمئن بود.

معنی و مفهوم شرکت دانش بنیان

بر اساس قوانین و آیین نامه های تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان، شرکت هایی که متقاضی ثبت شرکت شان به شکل دانش بنیان می باشد، علاوه بر کسب شرایط ذکر شده در شاخص های عمومی که شامل کسب حداقل درآمد ناشی از فروش فناوری، کالا یا خدمات دانش بنیان، نیروی انسانی و سابقه بیمه کارکنان میباشد، باید کلیه شرایط مشخص شده در شاخص های اختصاصی این آیین نامه را نیز احراز نمایند.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

متقاضی ثبت شرکت دانش بنیان در کرج باید به مدارک و اطلاعات زیر توجه کرد

• شامل تصویر مجوزهای شرکت که شامل مجوز های شرکت اعم از مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری می باشد که این مورد اختیاری می باشد.
• اگر نام شرکت در اساسنامه دانش بنیان قید شود لزوما آن شرکت دانش بنیان نمی باشد و باید اطلاعات خود را وارد سامانه کرده تا فرآیند ارزیابی شروع شود
• تصویر آگهی تاسیس به همراه آخرین تغییرات شرکت، در روزنامه رسمی که اجباری می باشد. آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد که اجباری است. البته برای شرکت های نوپا اختیاری می باشد
• تصویر آخرین اظهارنامه مالیاتی که به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم شده است و اجباری می باشد ولی برای شرکت های نوپا اختایری است. نمودار سازمانی شرکت که اختیاری می باشد. برای یافتن شناسه ملی اشخاص حقوقی می توانید از وبسایت www.ilenc.ir استفاده نمایید. این وبسایت شامل شناسه ملی تمامی اشخاص حقوقی ایران می بشاد و با جستجوی اسم شرکت شناسه ملی را نمایش می دهد.

اولین قدم برای ثبت شرکت دانش بنیان چیست؟

ثبت شرکت در کرج اولین قدم می باشد و نیاز به حداقل ۴ نفر میباشد. تمامی شرکت ها به صورت عادی در اداره ثبت شرکت های ایران باید ثبت شوند و بین ثبت شرکت ها از نظر نوع هیچگونه فرقی وجود ندارد و شرکت های متقاضی پس از تولید کالا و خدمات دانش بنیان یا اگر شرکت نوپا بود، ارائه برنامه تولید، بر مبنای آیین نامه مصوب کارگروه، ارزیابی شده و برای مدت محدود می تواننند از مزایا و تسهیلات قانونی استفاده کنند. همچنین لازم به ذکر است پس از اتمام مدت ذکر شده دوباره باید ارزیابی شوند که این ارزیابی بر مبنای عملکرد شرکت ها ، پس از ثبت و فعالیت شرکت انجام می شود.
استفاده از حمایت های مربوطه منوط به استعلام دستگاه اجرا کننده حمایت از دبیرخانه کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت براجرا و تأیید از سوی این دبیرخانه می باشد.
درصورت تخلف و استفاده غیرمجاز از تسهیلات استفاده نکردن درراستای تولید فناوری مطابق مجازات های ماده ۱۱ قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان برخوردار خواهد شد .
در نظر داشته باشید به شرکتهای تأیید شده مجوز و یا گواهی خاصی اعطا نمی شود.
ثبت یک شرکت دانش بنیان شامل هزینه هایی نیز می باشد که این هزینه بابت ارزیابی و تایید صلاحیت شرکت می باشد که برخی از این هزینه ها باید در آینده انجام شود.
حضور اعضای هیات عملی دانشگاه ها در شرکت های دانش بنیان و سهامداری دانشگاه ها و شرکت ها ضروری نیست و شرکت هایی که اعضایشان هیات عملی نیستند نیز می توانند شرکت دانش بنیان شوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دوازده =