ثبت شرکت بیمه

نوشته شده در تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

در این مقاله به بررسی نحوه ثبت شرکت بیمه و نحوه اخذ نمایندگی بیمه میپردازیم. این مقاله که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی درسا آماده گردیده امیدواریم شما را در امر ثبت شرکت و ثبت برند یاری نماید.

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت بیمه

بیمه سازوکاری است که طی آن یک بیمه‌گر، بنا به ملاحظاتی تعهد می‌کند که زیان احتمالی یک بیمه‌گذار را در صورت وقوع یک حادثه در یک دوره زمانی خاص، جبران نماید و یا خدمات مشخصی را به وی ارائه دهد. بنابراین، بیمه یکی از روشهای مقابله با ریسک است.طی یک قرارداد بیمه، ریسک مشخصی از یک طرف قرارداد (که بیمه‌گذار نامیده می‌شود) به طرف دیگر (که بیمه‌گر نامیده می‌شود) منتقل می‌گردد. بنا به تعریف، بیمه‌گر شخصی حقوقی است که در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، جبران خسارت و یا پرداخت مبلغ مشخصی را در صورت بروز حادثه تعهد می‌کند.در مقابل، بیمه‌گذار شخصی حقیقی یا حقوقی است که با پرداخت حق بیمه، جان، مال یا مسوولیت خود یا دیگری را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.به موجب قانون بیمه ایران، بیمه عبارت است از قراردادی که به موجب آن یک طرف (بیمه گر) تعهد می‌کند در ازای پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر (بیمه گذار) در صورت وقوع یا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران نموده یا وجه معینی را بپردازد. متعهد را بیمه گر، طرف تعهد را بیمه گذار و وجهی را که بیمه گذار به بیمه‌گر می‌پردازد حق بیمه و آنچه را که بیمه می‌شود موضوع بیمه نامند.

اخذ نمایندگی بیمه

در آیین‌نامه ۷۵ شورای‌عالی بیمه اعلام شده نماینده بیمه که می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد با رعایت قوانین، مجاز به عرضه خدمات بیمه‌ای به نمایندگی از یک شرکت بیمه است. به گفته مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی شخص حقیقی متقاضی دریافت پروانه نمایندگی باید مدرک کارشناسی بانک و بیمـه بدون نیاز به داشتن سابقه کار بیمه‌ای، یا مدرک کارشناسی در رشته‌های مرتبط (اقتصاد، امور مالی، حسابداری، آمار، مدیریت با کلیه گرایش‌ها و حقوق) با یک سال سابقه کار بیمه‌ای، یا مدرک کارشناسی در سایر رشته‌ها با دو سال سابقه کار بیمه‌ای، یا مدرک دیپلم با سه سال سابقه کار بیمه‌ای را داشته باشد. همتی افزود این شخص پس از مراجعه به مدیریت امور نمایندگان شرکت‌های بیمه و اخذ پذیرش از شرکت مورد نظر می‌تواند در آزمون نمایندگی بیمه مرکزی شرکت و پس از موفقیت، در دوره آموزشی که مدت ۱۵ روز به صورت تئوری و عملی توسط شرکت‌های بیمه برگزار می‌شود حضور پیدا کند. وی در ادامه گفت در این مرحله پروانه نمایندگی با اعتبار سه ساله پس از تایید بیمه مرکزی صادر خواهد شد همچنین شرکت بیمه می‌تواند با رعایت آیین‌نامه پروانه وی را تمدید کند. در این آیین‌نامه قید شده که شرکت بیمه موظف است شرایط اعطای نمایندگی را به اطلاع عموم برساند.

عزل مدیر همانطور که گفته شده است ممکن است که موجب خساراتی به شرکت و شرکا وارد کند درنتیجه مشاوره در این راستا امری مهم می باشد لذا جهت هرگونه سوال و مشاوره درباره عزل مدیر شرکت و حتی زمینه هایی همچو ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، اخذ کد اقتصادی ، ثبت برند  ، … و بهرهمند شدن از یک وکیل خوب در کرج یا سایر نقاط کشور میتوانید با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.