تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو

نوشته شده در تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی درسا به تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو میپردازند تا پاسخی برای سوال های فراوان کاربران باشد.این مقاله در امر وکیل طلاق توافقی در کرج آماده شده است.

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو

تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو میتوان به این موارد اشاره کرد که وکلای پایه ۲ فقط حق شرکت در محاکم کیفری که به جرم‌های تعزیری مستوجب حبس کمتراز ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی منتج می‌شود را دارد.

از دیگر تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو میتوان چنین گفت که وکلای پایه دو در محاکم حقوقی نیز چنانچه بازخواسته کمتر از ۵۰۰میلیون ریال باشد و یا خواسته غیر مالی مگر در دعاوی مربوط به اختلافات در اصل نکاح، اصل طلاق، اثبات و نفی نسب باشد، می‌توانند از حقوق موکل خود دفاع کنند  درصورتی که وکیل پایه یک دادگستری حق شرکت در تمامی محاکم اعم از حقوقی و کیفری و.. را دارند.

مراحل وکیل پایه یک شدن

برای آنکه افراد وکیل پایه یک شوند به این ترتیب است که وکلایی که از کانون وکلای دادگستری پروانه اخذ می‌کنند بدواً به‌صورت ۲ سال کار آموزی دوره را طی می‌کنند و می‌توانند ذیر نظر وکیل سرپرست نسبت به دفاع از حقوق موکل اقدام کنند و پس از طی ۲ سال و همچنین تأیید صلاحیت علمی و گزینش‌های مربوطه موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شوند.

قابل ذکر است که شهروندان جهت انتخاب وکیل برای امور حقوقی مانند طلاق توافقی و … به پایه وکیل ویا اینکه کارآموز وکیل است باید توجه کنند که یکی از مهم ترین موارد در انتخاب وکیل است

در این مقاله سعی شده بود که تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو بطور کامل بیان شوند در صورت اطلاعات تکمیلی میتوانید با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید ویا امور خود را به وکلای درسا که دارای وکلایی با تخصص های مختلف از قبیل وکیل طلاق ، وکیل طلاق توافقی و.. میباشد بسپارید.