تغییر موضوع در شرکت سهامی خاص

نوشته شده در تاریخ: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

تغییر موضوع در شرکت سهامی خاص

تغییر موضوع در شرکت سهامی خاص

تغییر موضوع در شرکت سهامی خاص

موضوع شرکت در واقع هدفی‌ست که شرکت به منظور انجام آن تأسیس شده است. این موضوع یا هدف در صورت صلاحدید اعضای شرکت قابل تغییر یا افزایش یا کاهش است. برای تغییر، الحاق یا حذف بخشی از موضوع شرکت لازم است سهامداران جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت را تشکیل داده و در این مورد تصمیم گیری نمایند. سپس صورتجلسه مربوط را تنظیم نموده و با ذکر میزان سهم الشرکه هر یک از سهامداران امضاء می‌نمایند.

در هنگام تغییر موضوع باید به امر مجوزی بودن یا نبودن موضوع شرکت توجه نمود و در صورت مجوزی بودن جهت دریافت مجوز لازم از مراجع ذیصلاح اقدام نمود.
همچنین مسلم است که موضوع جدید یا الحاقی می‌بایست از موضوعاتی انتخاب شود که غیر قانونی و غیر مجاز نبوده و قابل ثبت باشد.

پس از تنظیم، صورتجلسه مذکور را به همراه کپی آگهی تأسیس و روزنامه رسمی تأسیس + کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات در صورت وجود + کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضای شرکت به اداره ثبت شرکتها ارجاع نموده و جهت انجام تغییرات مذکور اقدام می نماییم.

لذا جهت هرگونه سوال و مشاوره در زمینه هایی همچو ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، اخذ کد اقتصادی ، ثبت برند  ، تغییر موضوع در شرکت سهامی خاص و … و بهرهمند شدن از یک وکیل خوب در کرج یا سایر نقاط کشور میتوانید با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.