تغییر اساسنامه

نوشته شده در تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

در این مقاله کارشناسان مجرب موسسه حقوقی درسا با یاری وکیل خوب و متخصص و مشرف بر تغییر اساسنامه بطور کامل به موضاعات پیرامون و مواردی که منجربه به این میشود که اساسنامه تغییر کند می‌پردازند.

تغییر اساسنامه

تغییر اساسنامه

تغییر اساسنامه

در تعریف شرکت های تجاری بیان شده است که بطور معمول برای مدت طولانی تشکیل می‌شود و تغییر و تحول در شرکت ، پس از ثبت شرکت امری گریز ناپذیر است و دائما در حال تغییر است و مواردی از جمله هماهنگ ساختن شرکت با تحولات اقتصادی داخلی و خارجی منجربه به تغییرات اساسنامه می‌شود لذا باید چهارچوب حقوقی اولیه ای را که برای فعالیت اقتصادی ـ تجاری خود در نظر گرفته است تغییر دهد؛ امری که فقط در صورت تغییر اساسنامه تحقق می یابد. در صورت عدم تغییر امکان ورشکستی و مشکلات داخلی زیاد می‌شود از دیگر مواردی که منجربه به تغییر اساسنامه می‌شود تغییر قوانین است چرا که اغلب مواد اساسنامه از روی مواد قانون تنظیم می شود واضح است که در صورت تغییر قانون ، اساسنامه نیز باید تغییر کند.

حال که مواردی که منجربه به تغییر به اساسنامه می‌شود بیان شد باید این نکته را مورد توجه قرار داد که تغییر اساسنامه در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده شرکت است که می تواند، به جز در موارد استثنایی، تقریباً تمام مواد اساسنامه را تغییر دهد.

 

همانطور که مشخص شد تغییرات اساسنامه مسئله ای است که دیر  یا زود باید سهامداران و مدیران شرکت به آن بپردازند امید است که این مقاله کمک شایانی به شا کرده باشد قابل ذکر است که در صورت هر گونه سوال و مشاوره در زمینه تغییر اساسنامه ، ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، اخذ کد اقتصادی ، ثبت برند و… میتواند با کارشناسان موسسه حقوقی درسا تماس بگیرید.