2634450133(98+)
2634457131(98+)

تغییر آدرس شرکت ها به چه صورت می باشد؟

۱۰
بهمن
4121 بازدید
بدون دیدگاه

تغییر آدرس شرکت ها یا موسسه ها یعنی تغییر مکان شرکت از هر نقطه ای به نقطه ای دیگر. آدرس هر شرکت محلی است که از نظر قانون به عنوان نشانی اصلی و معتبر جهت هرگونه ارسال ها در نظر گرفته و اعلام می شود. از همین رو حتما در اسرع وقت می بایست این تغییر به مراجع قانونی اعلام گردد. ایجاد شعبه یا شعبات جدید نیز مانند تغییر آدرس دارای همان شرایط و مدارک می باشد و همان مراحل طی خواهد شد. تغییر آدرس شرکت ها دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد مثلا تغییر مکان فیزیکی دفتر مرکزی یک شرکت و یا انتقال به شهر دیگر. با موسسه حقوقی درسا ، مجری ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند در کرج و بهترین وکیل در کرج ، همراه باشید تا به بررسی جزییات تغییر آدرس شرکت ها بپردازیم.

تغییر آدرس شرکت ها

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا پس از ثبت شرکت امکان تغییر آدرس شرکت وجود دارد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از ثبت شرکت و در هر زمان می توان نسبت به تغییر آدرس شرکت اقدام نمود ، تغییر آدرس در تمامی شرکتها و موسسات غیر تجاری توسط سهامداران و یا شرکاء طی صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده قابل انجام است.

تغییر محل شرکت سهامی خاص

معمولا توصیه می‌شود در اساسنامه شرکت آدرس دقیق شرکت به عنوان اقامتگاه آن ذکر نشود به ذکر شهر محل اقامت اکتفا شود. چون در صورت ذکر آدرس دقیق شرکت با جابه‌جا شدن محل شرکت باید اساسنامه اصلاح شود. به هر حال اگر شرکت در طول حیات خود نیاز به تغییر محل پیدا کرد مراحل و مدارک مورد نیاز جهت تغییر شرکت سهامی خاص به شرح زیر خواهد بود:

الف-تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده و تنظیم صورت جلسه به امضای هیات رئیسه رسیده باشد.

ب-رعایت تشریفات دعوت بر اساس قانون تجارت و اساسنامه شرکت. قابل ذکر است هر گاه اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه به هیأت‌مدیره شرکت تفویض شده باشد، هیات مدیره با تنظیم صورت جلسه نسبت به ثبت تغییر محل شرکت اقدام می‌کند. هرگاه تغییر محل شرکت از یک شهرستان به شهرستان دیگر باشد، باید پرونده شرکت به شهرستان مربوطه با درخواست هیات مدیره با تصویب و تنظیم صورت جلسه ارسال شود.بنابراین تاسیس شرکت به تنهایی دارای تشریفات و مراتبی نیست بلکه شرکت در طول حیات خود با برخی تغییرات روبه‌رو می‌شود که باید برای انجام آن اقداماتی انجام شود.

مدارک مورد نیاز تغییر آدرس شرکت ها

  • کپی آگهی تاسیس
  • کپی روزنامه رسمی
  • کپی مدارک شناسایی همه ی اعضا
  • در صورت داشتن تغییرات کپی آگهی آخرین تغییرات

در صورت داشتن هر گونه سوال و یا درخواست مشاوره می توانید با وکلای ما تماس بگیرید. ما همواره پاسخگوی شما خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =