ایران رکورددار ثبت شرکت در آسیا

نوشته شده در تاریخ: ۱۰ تیر ۱۳۹۵

با توجه به حجم زیاد شرکت ها در ایران، نکات مهم و جالب مصاحبه اقای مرتضی ادب سرپرست اداره کل ثبت شرکت‌ ها که انجام داده اند که حول مسئله ” ایران رکورددار ثبت شرکت در آسیا ”  را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم این مقاله که حاصل تلاش وکلای مجرب درسا است شما را یاری کند.

ایران رکورددار ثبت شرکت در آسیا

ایران رکورددار ثبت شرکت در آسیا

بررسی ومقایسه شرکت های ثبت شده ایرانی

ایران دارای بیشترین تعداد شرکت‌های ثبت شده در میان کشورهای آسیایی است، به طوری که تعداد شرکت‌های ثبت شده از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عبور کرده و نیمی از شرکت‌های ثبت شده مربوط به شهر تهران است.

برای مقایسه تعداد شرکت های ثبت شده در ایران و کشورهای همسایه، به عراق اشاره و خاطرنشان کرد که در این کشور بر اساس گزارش مسئولان عراقی، ۵۰ هزار شرکت ثبت شده است که عمده این شرکت‌ها نیز در مناطق کردستان عراق و استان اربیل مستقر هستند.

مراحل ثبت و پایش شرکت‌ها در ایران تا سال ۱۳۹۰ به صورت دستی و سنتی در این اداره انجام می شد که این روش با مخاطرات و چالش‌هایی نیز همراه بود، اما از خرداد ماه سال ۹۲ به بعد خدمات دهی غیر حضوری در این اداره آغاز شد، به طوری که در حال حاضر در تمامی مراکز استان ها، تمامی خدمات تأسیس و تغییرات به صورت غیر حضوری صورت می‌گیرد.

توضیحات تکمیلی ایران رکورددار ثبت شرکت در آسیا

یکی از مشکلات جدی اداره ثبت شرکت‌ ها را حضور واسطه ها در مراحل مختلف تاسیس و تغییرات شرکت‌ها است و همچنین  طی سال گذشته حدود ۸۹ مورد شکایت از طرف متقاضیان وجود داشت که از تحویل کارشان به واسطه‌ها گلایه داشتند. در برخی موارد دلال یا واسطه از مدارک متقاضی سوء استفاده کرده و باعث مشکلاتی برای ذینفع از جمله ممنوع الخروج شدن شده است.

پس لازم است که برای اطمینان از انجام ثبت شرکت و همچنین محفوظ ماندن اطلاعات شخصی به شرکت یا موسسه حقوقی مراجعه کنید که خود نیز ثبت شده باشد و شما در صورت بروز مشکل بتوانید از حق خود دفاع کنید موسسه حقوقی درسا با وکلای مجرب در خدمت شماست.