انتصاب مدیر شرکت

نوشته شده در تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

یکی از مواردی که پس از ثبت شرکت برای اداره ی یک شرکت مطرح می‌شود انتصاب مدیر شرکت است لذا در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی درسا بطور کامل به این مبحث می‌پردازند.

انتصاب مدیر شرکت

انتصاب مدیر شرکت

انتصاب مدیر شرکت

انتصاب مدیر شرکت ممکن است شخص حقیقی یا حقوقی یا یک شرکت تجاری باشد حال از شرکای شرکت باشد یا خارج از شرکت .قانون گذار شرایط خاصی برای مدیریت شرکت با مسئولیت محدود مقرر نکرده در نتیجه هرکسی که دارای اهلیت باشد، میتواند به عنوان مدیر منتصب شود.

ماده ۱۰۴ قانون تجارت تعیین می کند که مدیر می تواند موظف باشد ـ یعنی دستمزد دریافت کند ـ یا نباشد. در واقعیت و عمل کم پیش  می‌آید که انتصاب مدیر بدون دستمزد برای وی صورت گیرد در رابطه با دستمزد مدیر میوان اینجنین گفت که گاه مبلغی معین است و گاه درصدی از میزان فروش و یا درصدی از سود سالانه. البته هیچ اشکالی ندارد که دستمزد مدیر ترکیبی از سه شکل مزبور باشد.

انتصاب مدیر شرکت به موجب ماده ۱۰۶ قانون تجارت: «تصمیمات راجعه به شرکت باید به اکثریت لااقل نصف سرمایه اتخاذ شود…» که اکثریتی است براساس سهم الشرکه، بدون توجه به تعداد رأی دهندگان و باید با اکثریت آرا صورت گیرد حال چه در هنگام تنظیم شرکتنامه یا اساسنامه باشد و چه بعد از انجام مراحل ثبت شرکت و با ارائه سندی مبنی بر انتصاب مدیر.

 

در صورتی که شرکت دارای دو سهام دار ، هم سهم باشد که برای انتصاب مدیر به توافق نمیرسند در قانون قوانین خاصی در نظر گرفته نشده است بنابراین یا باید با هم به توافق رسیده یا بصورت مدیر مستقل در مقابل تصمیمات اخذ شده متعهد گردند.

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره جهت انتصاب مدیر شرکت که پستی راهبردی و مهم است و دیگر زمینه هایی  همچو ثبت شرکت ، ثبت موسسه حقوقی ، اخذ کد اقتصادی ، ثبت برند  ، … و ارتباط با یک وکیل خوب میتوانید با موسسه حقوقی درسا تماس حاصل فرمایید.