ارزش گذاری برند

نوشته شده در تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

کارشناسان موسسه حقوقی درسا برآن شدند تا در این مقاله به ارزش گذاری برند بپردازند تا افرادی که ثبت برند کرده اند ، برند خود را ارزشمند کنند چرا که یک برند نشانه ی شخصیت یک شرکت ویا محصول است لذا با ارزش گذاری برند ، خود را بهتر در بین دیگران مطرح می کنند.

ارزش گذاری برند

ارزش گذاری برند

ارزش گذاری برند

پس از ثبت شرکت و ثبت برند یکی از اقدامات دیگر در راستای اهداف تجاری ، ارزشگذاری برند است که با اخذ ایزو ۱۰۶۶۸ صورت می‌پذیرد لذا در زیر به تعاریف اخذ ایزو ۱۰۶۶۸ و اهداف ارزش گذاری برند پرداخته میشود تا افرادی که ثبت برند انجام داده اند با آگاهی از آن ، اقدام به ارزشگذاری برند خود کنند.

استاندارد ۱۰۶۶۸– ارزش برند

در سال ۲۰۰۱ سیستم ارزش گذاری برند بوجود آمد و با پیشنهاد دو کشور فرانسه و انگلیس، ارزش برند بعنوان یکی از دارایی های نامشهود شرکت ها در ترازنامه اضافه شد و به عنوان یکی از مهم ترین دارایی های شرکت ها و موسسات نزد بانک ها و نهادهای مالی – اعتباری پذیرفته شد.

در سال ۲۰۰۷  به دلیل اختلاف نظری که بین دو موسسه بزرگ ارزشگذاری برند بوجود آمد، سازمان جهانی استاندارد از سه موسسه بزرگ ارزش گذاری برند و تعدادی از متخصصان این حوزه دعوت به عمل آورد تا با تدارک و تدوین یک استاندارد جهانی، وحدت رویه را در این حوزه مهم بوجود آورد.

نتایج تلاش سه ساله کمیته ISO/PC231 در پاییز ۲۰۱۰ با عنوان  ” ISO 10668 – ارزش برند – نیازمندی ها برای ارزشگذاری برند ” از سوی سازمان جهانی استاندارد ISO در کشور سوئیس منتشر شد و در اختیار همگان قرار گرفت.

اهداف ارزش گذاری برند

  1. ارزش گذاری سهام و ورود به تالار بورس
  2. خرید، فروش و یا اجاره برند
  3. جذب سرمایه و تامین منابع مالی
  4. اخذ تسهیلات بانکی
  5. مدیریت استراتژیک برند
  6. پرداخت دیون و بدهی های شرکت
  7. استفاده در محاکم قضایی و قانونی

 

متقاضیان ثبت برند میتوانند جهت انجام مراحل آن و اقدامات لازم مرتبط با آن مانند ارزش گذاری برند را به کارشناسان موسسه حقوقی درسا بسپارند و همچنین میتوانید از خدمات دیگر موسسه حقوقی درسا از قبیل ثبت شرکت ، ثبت برند جهانی ، اخذ کد اقتصادی و … از وجود وکیل خوب و متخصص بهرهمند شوید.